Warto przeczytać

Składniki nawilżające w szamponach do włosów

Szampony do włosów to kosmetyki, które znajdziemy w każdym domu. To jeden z podstawowych produktów kosmetycznych, który pozwala nam na utrzymanie naszych włosów w dobrej kondycji, by zawsze były gęste i pełne blasku. W związku z tym, jak szeroko używane są szampony, w ich składach nie znajdziemy jedynie substancji myjących. Producenci szamponów często decydują się na wzbogacenie swoich produktów różnymi składnikami odżywczymi, by lepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych włosów. Czego powinniśmy szukać w składzie szamponu, jeśli zależy nam na nawilżeniu?

 

Szampony i ich składniki odżywcze - dlaczego są tak ważne?

Zanim przejdziemy do kwestii, w jakie składniki powinien być wyposażony szampon do włosów, by dobrze nawilżał naszą fryzurę, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego różne substancje w szamponach mają aż takie znaczenie i jak działają na włosy. Żeby dobrze się temu przyjrzeć, wyobraźmy sobie budowę włosa pod mikroskopem. Jest on pokryty warstwą ochronną, której struktura może przypominać dachówkę. Są to łuski włosa, mające za zadanie zabezpieczać jego wnętrze oraz utrzymać tam substancje, które są mu niezbędne do dalszego wzrostu i rozwoju.

 

Jeśli łuski z jakiegoś powodu zostaną otwarte – takim powodem może być niewłaściwa pielęgnacja, warunki atmosferyczne lub po prostu naturalne predyspozycje – składniki budulcowe włosa z niego „uciekają”. W efekcie nasze włosy tracą chociażby odpowiednie nawilżenie oraz stają się łamliwe i przesuszone. W pozbyciu się tego problemu mogą nam pomóc właśnie szampony nawilżające, takie jak możemy znaleźć na stronie https://www.lorealparis.pl/. Na które ich składniki powinniśmy zwrócić największą uwagę?


Szampony nawilżające - jakich składników w nich szukać?

Zacznijmy od drugiej strony - na jakie składniki uważać, gdy zależy nam na nawilżeniu naszych włosów? Przede wszystkim powinniśmy postawić na jak najbardziej naturalne kosmetyki - oznacza to, że powinny być one pozbawione silnych detergentów, takich jak SLS lub SLES. To składniki o mocnych właściwościach myjących, które mogą nam pomóc dogłębnie oczyścić włosy i skórę, jest jednak druga strona medalu – ich nadmierne używanie może wysuszyć i zniszczyć nasze włosy. W codziennej pielęgnacji zdecydowanie warto postawić na naturalne szampony, natomiast tych mocniejszych używać raz lub dwa razy w skali tygodnia.

 

To co w takim wypadku powinno znaleźć się w szamponie, którego zadaniem jest nawilżenie naszej fryzury? Najbardziej pożądanym przez nas składnikiem będą różnego rodzaju oleje. Ich obecność na włosach nie tylko odpowiednio je nawilży, ale pomoże nam także odżywić nasz skalp, czyli skórę głowy. Odpowiedni stan skóry głowy jest kluczowy, jeśli chodzi o zapewnienie naszym włosom dobrych warunków do wzrostu, nie powinniśmy więc tego lekceważyć. Oleje w szamponach powinny być naturalne, by uzyskać jak najlepsze efekty. Warto postawić tutaj na olej migdałowy, kokosowy lub z pestek winogron, ale zasadniczo każdy będzie odpowiedni. 

 

Nie bez znaczenia będzie także obecność w szamponie witamin z grupy B. Są one jednym z podstawowych składników budulcowych w naszych włosach, więc ich obecność będzie bardzo pożądana w sytuacji, gdy nasza fryzura nadmiernie się przesusza.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.