wtorek, 28 marca 2023

Warto przeczytać

  • 2 komentarzy
  • 7528 wyświetleń

RZĄDY CIEMNIAKÓW Aleksander Szymczak

 

Zwykle jest tak, że władza zwierzchnia w Polsce, co jakiś czas, w „demokratycznych wyborach”, wybiera sobie swoich przedstawicieli do władz i…. dalej się już nie interesuje. Taka ignorancja, lekceważenie, traktowanie „po macoszemu”, jakżesz ważnych życiowo spraw, powoduje potem pełne żalu słowa o – rządach ciemniaków. Może – rządach cwaniaków i złodziei. W każdym razie, suweren oskarża w końcu swoich wybranych, o czyny niegodne i niemoralne. Ile w tym racji?

Do wyborów samorządowych, w ustawowym terminie jeszcze rok. Już powinna być akcja grupowania się ludzi wolnych (na ostatnią chwilę akcja informacyjna będzie nieskuteczna!), bo ludzie uzależnieni są zawsze gotowi (do obrony swych synekur). Lecz póki co, 3 grudnia w Grajewie w jednym okręgu (nr 16), lokalni mieszkańcy będą wybierali swego radnego. To okręg na Osiedlu Południe obejmujący bloki 3,4…(..) 33. Do 25 września należało zgłosić komitet wyborczy (5 osób) do Komisarza w Łomży. Zarejestrowały się dwa komitety: Bolesława Ruszczyka i Henryki Jagielskiej. Jaka będzie frekwencja? Czy uświadamiamy sobie, że każde wybory są ważne? Ważne w tym sensie, że każdy ma obowiązek spełnić swą powinność. Tu liczy się, kto dostanie więcej głosów. Ważność jest też w innej sytuacji, gdy jest wyznaczony tzw. próg wyborczy. Suweren może odwołać swoje wybrane władze np. burmistrza, radę w tzw. referendum lokalnym. Może, ale czy korzysta? Jak widać, woli cierpieć i przypatrywać się uwłaszczającym się stołkami sitwiarzom, niż użyć swej mocy. Dotychczasowe referenda dają smutny obraz, bo ok. 95% jest nieważnych z powodu niskiej frekwencji. Wg art. 55 Ustawy, trzeba ca najmniej 30% wyborców. Niestety. Nie potrafimy korzystać ze swoich uprawnień! Czyż więc tytułowy nagłówek nie odnosi się głównie do…suwerena? Władza najwyższa w Polsce jest na tyle nieodpowiedzialna, lekceważąca, że w pełni jest uzasadnione powiedzenie – nie byłoby wilków przy władzy, gdyby nie barany przy urnach. Kiedy nasza mentalność dorośnie i kiedy zrzucimy odium niewolnictwa?

Oczywistym prześmiewcom trzeba chyba wciąż przypominać, że sprawy wyborcze, to nie działanie jednego, choćby geniusza, ale to zbiorowy wysiłek wielu. Bez ludzi, bez stosownej i dobrej informacji, bez choćby minimalnego zaangażowania, zapomnijmy że będziemy coś tu mieć do powiedzenia. Towarzystwo Wzajemnej Adoracji to wykorzystuje i śmieje się nam w nos (vide: nie dam ci publicznych dokumentów i co mi zrobisz?). Robi co uważa a suweren z bezsilności..zagryza paznokcie. Czy wszyscy wolni ludzie (tj. nie o mentalności niewolnika), już stąd wyjechali?

Póki co, włączmy się w akcję – Różaniec do granic. 7 października w całej Polsce o godz. 14, będzie odmawiany różaniec w intencji naszej kochanej Ojczyzny. Niech nikogo nie zabraknie!

Aleksander Szymczak

PS. PISie, dlaczego nic nie robisz, by wymienić większość w MSZ? (95% do wymiany)!

Komentarze (2)

Zbiorowym wysiłkiem wielu ludzi odsunęliśmy od władzy chorych i nieodpowiedzialnych. Zapewne tak będzie i za rok. Karawana pojedzie dalej... Każdy ma wolną wolę i ma prawo myśleć a tym bardziej pisać co mu ślina na język (rozum) przyniesie...Z Panem Bogiem

janeczek, tak odsuneliście dwóch chorych i nieodpowiedzialnych a był to Bronek bul i ryży Donek. To fakt, że Naród ich odsunoł poprzez wybory. Faktem jest to,że w Polsce rządzI PiS pod przewodnictwem wodza Kaczyńskiego, który ignoruje wprowadzenie podstawy demokratycznej, jak DEKOMUNIZACJA! janeczek, otóż sam prezes Kaczyński wówczas by musiał podlegał pod tą dekomunizcję. Wprowadzenie systemu Demokratycznego w Polsce, nie jest to takie trudne, trzeba tylko mieć ambicje i umysł nie socjalisty, oby uwolnić Naród od niewolnictwa. Demokracja jest tym, że to Naród wybiera, Prezydenta Państwa, Wojewodę województwa, Burmistrza Gminy i MIasta, prezesów sądu w każdym województwie, powiecie, oraz Księdza do Parafii, w tym zarząd Parafialny do którego należy Budynek Kościoła. Tak jak to powinno być w Szczuczynie, Kościół jest własnością Parafii, a rządzi ksiądz, który został namaszczony do rządzenia przez kurię biskupów w Łomży. Kuria może rząðzić swoją własnością, mającą budynek Kościelny Daleko wam do Demokracji, jest bardzo daleko, a raczej blisko wam do kołchozu komunistycznego, którego wy nazywacie demokracją. Demony demokracji komunistycznej.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.