sobota, 2 lipca 2022

Szczuczyn

  • 12 komentarzy
  • 7359 wyświetleń

Nowe nazwy ulic

Uprzejmie informujemy o wynikach konkursu zorganizowanego przez Burmistrza Szczuczyna i Stowarzyszenie „NASZ SZCZUCZYN”, który dotyczył wyboru nazw ulic zastępujących nazwę Osiedle Pawełki.

 Swoje propozycje przesłało 13 osób. Wśród proponowanych nazw ulic znalazły się m.in.: Spokojna, Tęczowa, Łagodna, Zaciszna, Wspólna, Biesiadna, Spacerowa, Księżycowa, Polna, Kwiatowa, Słoneczna, Słodka, Rodzinna, Miodowa, Ciepła, Markowa, Sadowa, Piotra i Pauliny Konopków, Miętusewo, dr Stanisława Huzarskiego, Kmicica, Oleńki, Zagłoby.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w skład której wchodzili przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn” oraz nauczyciele historii. 

Spośród wszystkich przedstawionych propozycji komisja wytypowała następujące nazwy ulic:

ulica Nr 1 - kolor żółty: Zaciszna, Spokojna

ulica Nr 2 – kolor zielony: dr Huzarskiego, Kmicica

ulica Nr 3 – kolor brązowy: Biesiadna

Prosimy mieszkańców ulicy Osiedle Pawełki o zgłaszanie swoich uwag do 7 listopada 2016 roku mailem na adres: bmszczuczyn@wp.pl lub jbudzinska@um.szczuczyn.pl .

 

Dziękując za okazane zainteresowanie zachęcamy do udziału w podobnych inicjatywach, które świadczą o naszym zaangażowaniu w sprawy lokalnej społeczności!

czwartek, 30 czerwca 2022

Absolutorium dla Burmistrza

wtorek, 28 czerwca 2022

XLIV Konkurs Piosenki

Komentarze (12)

Nazwa ul. powinna mieć więcej powagi, propolskości, znaczenia i takiego wdzięku historycznego, żeby było przy niej przyjemnie mieszkać. Ulice brane z sufitu nie dadzą splendoru temu miastu. Nazwa jej powinna też łatwo się odmieniać. Przy tej okazji proponuję przywrócić dawną nazwę dla ul. Łomżyńskiej, czyli ul. Marsz. J. Piłsudskiego. Natomiast dla ul. Szczuki dać właściwą nazwę Stanisława A. Szczuki.
Proponuję też zastosować w Szczuczynie nazwy ulic: ul. Dr Huzarskiego, ul. Dr Karola Pieńkowskiego, ul. Powstańców Styczniowych, ul. Rotm. Wiktora Konopko, ul. Antoniego Brzeskiego, ul. Marsz. Józefa Piłsudskiego.

Co Wam ten Piłsudski zrobił,że we wszystkich nazwach jest,szok

A moze kaczynskiego!!!!!!!

Mogłaby być Lejcykarska, Mola, Obwarzankarska, Czarnówkowska, Kanciarska, Przyjaciół pzpr, Zachłanna a nawet Księżowska czy Wsiowa od wsi Szczuczyn. Jestem słaba z historii ale żeby nie m. Józef to byśmy byli bolszewikami.

Ulica Biesiadna tez ma uzasadnienie historyczne.Restauracje Biesiadna tez z tego powodu nazwano.

Oś zpawelki winno sie. Nazywać Oś Biesiadna.

Nazwy winny być neutralne światopoglądowo. By nie można było podważyć nazwy pod względem "humanitarnym. To co proponuje obywatel to jest bomba ... z opóźnionym zapłonem, wiec niech tak nazywa swoje pomieszczenia we włościach. Jest to teren na którym nazwy ulic powiązane są ze Szczuczynem i w historyczny sposób oraz literacko. Więc zostawmy bohaterów XX i XXI wieku w spokoju a nadajmy nazwy jak już wspomniałem neutralne. A Biesiadna dzisiaj jest, a jutro może nazywać się inaczej. Nawet z proponowanych nazw zgłoszonych do konkursu można trafniej wybrać: Spokojna, Tęczowa, Łagodna, Zaciszna, Wspólna, Spacerowa, Księżycowa, Polna, Kwiatowa, Słoneczna, Słodka, Rodzinna, Miodowa, Ciepła, Miętusewo, dr Stanisława Huzarskiego, Kmicica, Oleńki, Zagłoby.

Nazwa ulicy powinna być niezależna od polityki, bo ta zmienia się jak w kalejdoskopie.

Popieram P. Basię , Pawełki należy zastąpić oś Biesiadna.j

Ale dlaczego Biesiadna? Wg mnie to z tych zaproponowanych.najgorsza nazwa.

amoże osiedle biedronka

Biesiadna stoi od lat i zawsze jest to punkt odniesienia,że np przy niej coś stoi. Ale na nazwę ulicy to nie pasuje.Nazywajmy ulice naszymi mieszkańcami rodakami.Świetna propozycja Antoniego Brzeskiego

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.