Powiat Grajewski

Niećkowo. Relacja z Rodzinnych Warsztatów Kulinarnych

W sobotę, 5 sierpnia 2023 r., w Dworze w Niećkowie, odbyły się kolejne z warsztatów organizowanych przez Wydział Promocji Starostwa Powiatowego w Grajewie oraz Zespół Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie. Tym razem uczestnicy spróbowali swoich sił w kuchni, przygotowując lokalne potrawy, wśród których znalazły się pierś z kurczaka w occie balsamicznym i żurawinie, kluski półfrancuskie obsmażane, mrowisko oraz koszyczki czekoladowe z serkiem marscapone i sezonowymi owocami. 

 

Rodzinne Warsztaty Kulinarne poprowadziły nauczycielki przedmiotów żywieniowych z Zespołu Szkół w Niećkowie, panie: Katarzyna Duda i Beata Zielińska, które posiadają przygotowanie pedagogiczne oraz wieloletnie doświadczenie w nauce zawodu. 

 

Uczestnicy warsztatów podzieleni zostali na cztery grupy, tak aby każda z grup przygotowała jedną z potrwa. Pomimo wielu osób znajdujących się w kuchni, praca szła sprawnie. Najwięcej zabawy mieli oczywiście najmłodsi uczestnicy, którzy przygotowywali czekoladowe koszyczki. Podjadanie czekolady i owoców jest najmilszym zajęciem w gotowaniu ????. Kiedy dania były już gotowe, prowadzące pokazały, jak nałożyć dania na talerz, tak by wyglądały zachęcająca i apetycznie. Po dekoracji talerzy wszyscy udali się do sali, w której nakryty był już stół, aby razem w miłej atmosferze spróbować przyrządzonych dań. 

 

Aby opisać jak smaczne były potrawy, tylko jeden opis przychodzi mi do głowy – Palce lizać! 

Dziękujemy każdemu za uczestnictwo w warsztatach, za miłą zabawę, a prowadzącym za profesjonalne przekazanie wiedzy.

 

Dla każdego chętnego do skorzystania w następnych zajęć, polecamy śledzić nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/PowiatGrajewski/ , bądź profil Zespołu Szkół w Niećkowie: https://www.facebook.com/zsnieckowo, gdzie zawsze  zamieszczamy plakaty o planowanych wydarzeniach. 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.