czwartek, 18 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 12090 wyświetleń

Napadali na agencje

Łącznie 20 zarzutów usłyszeli dzisiaj od policjantów dwaj młodzi białostoczanie. Podejrzewani są o napady na agencje PKO w Białymstoku. Na swym koncie mają również między innymi kradzieże, rozboje, włamania, handel narkotykami i nielegalne posiadanie broni.

Dotychczasowe ustalenia funkcjonariuszy jednoznacznie wskazywały, że jeden z nich - 24-letni mężczyzna ma na sumieniu liczne przestępstwa. Podejrzany jest między innymi o to, że w ubiegłym roku – najpierw w styczniu przy ul. Ciepłej, później w kwietniu przy ul. Dobrej i w październiku ponownie przy ul. Ciepłej brał udział w napadach na agencje PKO. Był poszukiwany od kilku miesięcy listami gończymi Prokuratury Rejonowej w Białymstoku. Policjanci zatrzymali go w połowie grudnia, gdy ukrywał się w jednym z mieszkań przy ul. Gruntowej. Wówczas trafił do aresztu. Dowody gromadzone w tym czasie przez funkcjonariuszy pozwoliły również na przedstawienie mu kilku innych zarzutów. Znalazły się wśród nich: posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia, handel środkami odurzającymi oraz kierowanie przestępczą działalnością innego 23-letniego mieszkańca jednej z podbiałostockich miejscowości. Właśnie jego policjanci zatrzymali w połowie listopada bezpośrednio po rozboju w sklepie przy ul. Słonecznej. Również jemu funkcjonariusze przedstawili dzisiaj zarzuty popełnienia 7 rozbojów i kradzieży jesienią w Białymstoku. Zgromadzone dowody wskazują, że tych przestępstw dokonał na polecenie zatrzymanego wspólnika. Teraz grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Białymstoku, którzy prowadzą tą sprawę pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białymstoku z pewnością szczegółowo wyjaśnią wszelkie okoliczności przestępczej działalności zatrzymanych. Funkcjonariusze sprawdzą także, czy mieli oni jeszcze innych wspólników.
Rzecznik KWP Białystok
 

czwartek, 18 sierpnia 2022

Pożegnanie Lata 2022

czwartek, 18 sierpnia 2022

Poszukiwany ukrywał się w polu kukurydzy

Komentarze (3)

Brawo dla funkcjonariuszy... O dwóch bandytów mniej...Uff

do pracy nie idą tylko liczą na łatwą kasę kradzieże,narkotyki. Powinni im ostro dołożyć i nagłosnić to żeby inni 10 razy pomyśleli czy warto krasc czy narkotyki czy isc do uczciwej pracy i zarabiać uczciwe pieniądze

Od kiedy to policjanci stawiają zarzuty? Minimum wiedzy wskazane

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.