wtorek, 28 czerwca 2022

Kraj

Kronika 998 Ełk

W dniach od 01.10.2008r do 13.10.2008r Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ełku odnotowała 21 zdarzeń.

Pożary śmietników – 3, miejscowe zagrożenia – 5, usuwanie gniazd owadów – 4, wypadki komunikacyjne i kolizje – 3, otwieranie mieszkania – 3, zdejmowanie kotka z drzewa – 1, alarmy fałszywe – 2.

W dniu 02.10.2008r. ok godz.20.50 wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez samochód na trasie Kalinowo – Rutki w gm. Kalinowo. Zadysponowano zastęp OSP. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz oświetleniu terenu podczas prowadzenie czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy Policji.

Dnia 05.10.2008r o godz. 17.10 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na trasie Ełk – Woszczele (gm. Ełk). Zadysponowano zastęp PSP. Na miejscu zdarzenia, okazało się, iż samochód osobowy uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały 3 osoby, dwie samodzielnie opuściły pojazd, natomiast trzecia osoba – najbardziej poszkodowana była uwięziona w rozbitym pojeździe. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu drzwi w celu ewakuacji osoby poszkodowane z rozbitego samochodu. Zebrano z jezdni płyny eksploatacyjne, resztki karoserii. Dochodzenie prowadzi KPP w Ełku.


W dniu 07.10.2008r o godz. 15.30, doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Koszykowej w Ełku. Po dojeździe zastępu PSP n miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań. Pojazdy uczestniczące w kolizji stały na pobliskim parkingu. Działania zastępu polegały na zebraniu z jezdni przy użyciu sorbentu płynów eksploatacyjnych, szkieł, oraz resztek karoserii. Dochodzenie prowadzi KPP w Ełku

Dnia 11.10.2008r ok. godz. 16.35 wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z busem. Zdarzenie miało miejsce w Ełku na ul. 11 Listopada. Zadysponowano dwa zastępy PSP. Na miejscu były już medyczne które udzielały pomocy osobom poszkodowanym ( 2 osoby ). Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania,pomocy w transporcie osób poszkodowanych do karetek. Przy użyciu sorbentu zebrano z jezdni płyny eksploatacyjne, oraz resztki karoserii. Dochodzenie prowadzi KPP w Ełku.

Rzecznik prasowy KP PSP – asp. Mirosław Burakiewicz

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.