Powiat Grajewski

Jubileusz 20-lecia Bazy harcerskiej "Orle Gniazdo"

Baza Harcerska „Orle Gniazdo” działająca w Okoniówku na terenie Nadleśnictwa Rajgród obchodziła wczoraj jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji, w trakcie uroczystego apelu rozpoczynającego obchody jubileuszu, Waldemar Remfeld Starosta Grajewski oraz Ireneusz Gliniecki Burmistrz Rajgrodu, złożyli Ks. dr hm. Tadeuszowi Białousowi gratulacje i słowa uznania dla wieloletniej działalności, a także życzyli zdrowia, pomyślności i następnych tak pięknych jubileuszy. 

 

 

Po apelu miejsce miała msza polowa koncelebrowana przez Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura SVD, a następnie ognisko i długie rozmowy wspomnieniowe.

 

 

Baza harcerska Orle Gniazdo powstała w 2003 r. z inicjatywy trzech założycieli ks. Tadeusza Białousa ks. Aleksandra Dobrońskiego i ówczesnego Nadleśniczego Nadleśnictwa Rajgród Mariana Podleckiego, którzy uczestniczyli w ww. obchodach. Miejsce nazwano „Orlim Gniazdem”, gdyż nad tym obszarem często przelatywały orły, które w okolicy miały swoje gniazda. Miejsce obozowe wybrano natomiast ze względu na bliskość jeziora i lasów, co wpływało na atrakcyjność bazy. 

Gratulujemy jubileuszu!

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.