piątek, 22 września 2023

Warto przeczytać

Jak przetrwać długą podróż samolotem?

Wiele osób na wakacje wybiera miejsca oddalone o kilka tysięcy kilometrów. Optymalną formą transportu wtedy jest samolot, którym najszybciej uda się dotrzeć na wymarzone wakacje. Wymaga to jedna spędzenia w samolocie kilku, czasem kilkunastu godzin, podczas których musimy zadbać o odpowiedni komfort w trakcie podróży. Dla niektórych podróżnych jest to czas pełen ekscytacji z powodu lotu, dla innych kojarzony jest ze stresem i niewygodą. Bez względu na to, do której z nich jest Ci bliżej, sprawdź co zrobić, żeby ten czas był spędzony jak najbardziej komfortowo.


Wygoda na pierwszym miejscu

Przed wylotem warto zaopatrzyć się w akcesoria, które pomogą Ci się odpowiednio odprężyć przez czas lotu. Jeśli chcesz się przespać w trakcie lotu, ważne, aby był on jak najwygodniejszy. Zapewni Ci to odpowiednio dobrana poduszka turystyczna i koc, który ogrzeje Cię w razie potrzeby. Poduszka natomiast zapewni komfort mięśniom karku oraz Twojej szyi, która po wielogodzinnym przebywaniu w jednej pozycji może dać o sobie znać w postaci bólu. Dla osób szczególnie zestresowanych podróżami samolotem zalecane jest przyjęcie delikatnych środków pomagających w zaśnięciu – oczywiście po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.


Komfortowa garderoba to podstawa

Wybierając się na kilkugodzinny lot, zawsze warto wybrać ubrania, które będą wygodne i komfortowe. Samolot nie jest miejscem na obuwie na wysokim obcasie lub na wyszukane kreacje, z wieloma elementami ozdobnymi. Najważniejsze jest wybrać coś, co nie będzie ograniczało twoich ruchów oraz nie będzie niepotrzebnie uwierać. Jest to szczególnie ważne w czasie lotów długodystansowych, które trwają od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin.

Dobrze sprawdzą się dresy lub luźne spodnie, które nie będą zbyt ciasno opinać Twoich nóg, pozwalając na swobodny przepływ krwi. Podobnie jest z obuwiem, do samolotu rekomendowane jest noszenie trampek i obuwia płaskiego niż eleganckich butów czy obcasów. Może to znacznie utrudnić wentylacje stóp oraz ich komfort. W razi, gdyby klimatyzacja w samolocie dawała się we znaki, warto mieć też przy sobie bluzę lub bluzkę z długim rękawem, która ochroni Cię przed zimnem.


Ruch to zdrowie

Mimo że przestrzeń w samolocie, jest bardzo ograniczona, to czasami warto wyciągnąć nogi przed siebie, pomasować szyję lub wykonać dwa skłony w alejce. Dobrym pomysłem jest też krótki marsz po pokładzie. Nawet dwa takie przejścia znacznie poprawią krążenie krwi, odprężą znacznie mięśnie i pomogą Ci uniknąć niepotrzebnych dolegliwości po opuszczeniu samolotu. Wielogodzinne siedzenie nie działa korzystnie na krążenie i wzmaga powstawanie żylaków. Dodatkowo może cię to narazić na drętwienie kończyn.


Jak zająć sobie czas podczas lotu?

Wiele linii obsługujących rejsy długodystansowe ma w swojej ofercie możliwość puszczenia pasażerom filmu, jednak mimo to warto mieć przy sobie swoje ulubione gadżety czy książkę. Dzięki temu, gdy szczególnie stresujesz się podróżowaniem tym środkiem transportu, skutecznie odwrócisz swoją uwagę oraz czas lotu zdecydowanie szybciej minie. Jeśli jesteś wielbicielem elektroniki, naładuj wszystkie potrzebne ci urządzenia, a treści ściągnij, żeby móc z nich korzystać w trybie offline.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.