środa, 17 lipca 2024

Warto przeczytać

Idealne pieczątki, czyli jakie?

Pieczątki firmowe są na tyle powszechnym elementem wyposażenia każdego biura, że rzadko zastanawiamy się nad ich specyfiką i nad tym, jak faktycznie powinny wyglądać. Tymczasem oferta jest w tym zakresie dość szeroka, a profesjonalny wybór pieczątek pozwala na dopasowanie gotowego produktu do wymagań klienta. Zastanówmy się więc, na co zwrócić uwagę przed przystąpieniem do realizacji zamówienia.

1. Rodzaje pieczątek

2. Pieczątki w różnych kształtach i wielkościach

3. Jakie dane warto umieścić na pieczątce?

Obecnie można bardzo wygodnie zamówić pieczątki online - przykładem mogą być choćby pieczątki od AMB. Można w tym przypadku albo zdecydować się na jeden z kilku dostępnych szablonów lub przesłać własny projekt.

Rodzaje pieczątek

Pieczątki firmowe są dostępne w kilku wariantach. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

  • Pieczątki automatyczne (pieczątki flashowe) - obecnie najpopularniejsze, głównie ze względu na wygodę korzystania z nich. Tego typu pieczątki nie wymagają osobnej poduszki z tuszem, gdyż całość znajduje się w praktycznej obudowie.
  • Metalowe pieczątki - są trwalsze niż automatyczne, dlatego wykorzystuje się je przede wszystkim tam, gdzie są intensywnie użytkowane (w urzędach, bankach czy sekretariatach).
  • Pieczątki kieszonkowe - kompaktowe modele, które bez problemu zmieszczą się w kieszeni czy torbie, dlatego przydają się osobom często podróżującym czy prowadzącym mobilne biura.

Tych wariantów jest oczywiście więcej. W niektórych branżach nadal atrakcyjne wydają się stemple drewniane. Choć mniej wygodne, z pewnością dodają charakteru antykwariatom, muzeum czy sklepom z pamiątkami.

Pieczątki możemy także podzielić ze względu na typ informacji, które są na nich zawarte. Wyróżniamy zatem pieczątki firmowe i pieczątki imienne, datowniki czy dekoracyjne stemple ręczne.

Pieczątki w różnych kształtach i wielkościach


Najbardziej popularne są pieczątki prostokątne, która wygląda schludnie, elegancko i pozwalają pomieścić najwięcej treści. Taki wybór eliminuje zatem obawy o czytelność. Pieczątki okrągłe i kwadratowe są mniej popularne i zwykle stosowane w mniej formalnych sytuacjach. Warto przy tym pamiętać, że zbyt duża pieczątka będzie czytelna, ale może wyglądać niechlujnie, dlatego zawsze należy dopasować oba parametry.

Jakie dane warto umieścić na pieczątce?


Jakie informacje powinny zawierać pieczątki? To zależy od ich przeznaczenia. Pieczątka firmowa zazwyczaj zawiera nazwę firmy, dane teleadresowe oraz NIP. W przypadku lekarza na pieczątce znajdą się imię i nazwisko, specjalizacja, numer uprawnień oraz adres i telefon placówki lub gabinetu. Poza przedstawicielami służby zdrowia, przepisy nie określają konkretnych danych, które muszą być zawarte na pieczątce.

AMB - Pieczątki online - na zamówienie - producent


Adres firmy:  Ogrodowa 17, 61-821 Poznań

Telefon:  +48 61 852 00 60

Strona www:  https://www.amb.net.pl/

 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.