Kraj

  • 1 komentarzy
  • 2421 wyświetleń

Ełckie obchody 2 i 3 maja

 

2 MAJA

W Ełku zgodnie z tradycją, Święto Flagi Państwowej zostało uczczone patriotycznym spotkaniem przed Urzędem Miasta. Już po raz siódmy prezydent Ełku, wraz ze swoimi zastępcami i przewodniczącym Rady Miasta, wręczyli ełczanom flagi narodowe i miejskie. Akt ten urozmaicony został występami Chóru Seniora Pojezierze oraz uczniów ze Szkoły Artystycznej i grupy wokalnej MZPiT. Ponadto najmłodsi mogli otrzymać balony w barwach narodowych, pomalować twarze, własnoręcznie wykonać biało-czerwone wiatraczki, a także wziąć udział w konkursach o tematyce patriotycznej.

3 MAJA

222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, mimo nie najlepszej pogody, była naprawdę wyjątkowa. Msza święta, a następnie efektowne przejście z 20-metrową flagą do Parku Solidarności rozpoczęły oficjalną część obchodów. Przy pomniku "Poległym za wolną i niezawisłą Polskę” rozpoczął się spektakl plenerowy "Kochamy symbole narodowe". Przedstawienie zakończyło się na promenadzie przy ul. Pułaskiego, gdzie odbył się piknik piracki. Wszyscy, którzy pojawili się na pikniku mieli okazję znaleźć się na zdjęciu - z flagą narodową - wykonanym z lotu ptaka. 19. osób posiadających umiejętność grania na instrumentach dętych zagrało wspólny hejnał Ełku. Ustanowili w ten sposób nasz lokalny rekord, który za rok trzeba będzie pobić.  Zespół Zejman & Garkumpel przeniósł nas swoim szantowym graniem do świata piratów i żeglarzy.

Majówka otworzyła plenerowy sezon działań. Teraz Ełckie Centrum Kultury zaprasza 9 maja na obchody  Dnia Europy do amfiteatru.

 


Komentarze (1)

Pięknie Ełk ,a w Grajewie nie było obchodów ? Administrator tego portalu nic nie wspomina o obchodach w Grajewie.Podobno były. e-Grajewo.pl co na to?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.