poniedziałek, 26 lutego 2024

Gmina Grajewo

Dzień Życzliwości

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W PRZEDSZKOLU

Dnia 23 listopada w Punkcie przedszkolnym w Popowie zorganizowany został Dzień Życzliwości. W tym wyjątkowym dniu dzieci miały na sobie żółte ubrania. Kolor ten symbolizuje radość i szczęście.

Celem przeprowadzonych w przedszkolu zajęć i zabaw było zachęcenie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych. W tym dniu dzieci zastanawiały się, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak ją okazywać osobom na co dzień. Przypomnieliśmy sobie i ćwiczyliśmy używanie magicznych słów, takich jak: dziękuję, proszę, przepraszam. Przedstawialiśmy, za pomocą min i gestów, emocje towarzyszące nam każdego dnia w różnych sytuacjach, m.in.: radość, smutek, złość, ucząc się tym samym odróżniać dobro od zła. Złożyliśmy również przyrzeczenie związane z życzliwym zachowaniem się nie tylko w dniu święta.

Na zakończenie tego wspaniałego dnia, każdy maluch otrzymał „Order życzliwości”:)

piątek, 1 września 2023

Informacja

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.