Warto przeczytać

Czym charakteryzują się nowoczesne materace kieszeniowe?

Czym charakteryzują się nowoczesne materace kieszeniowe?

Materac kieszeniowy to popularny wybór stosowany w sypialniach małżeńskich. Dużym plusem tego materaca jest bowiem wysoka elastyczność punktowa. Taki materac dostosowuje swoją powierzchnię do nacisku naszego ciała, a ponadto, nie przenosi drgań. Materace kieszeniowe są bardzo trwałe i praktyczne, a ponadto, odznaczają się uniwersalnym zastosowaniem. Co warto wiedzieć na temat takiego materaca? Jak wybrać model dostosowany do swoich potrzeb?

W jaki sposób zbudowany jest materac kieszeniowy?

Materac kieszeniowy jest wypełniony sprężynami w niewielkich, materiałowych kieszeniach. Sprężyny nie są ze sobą połączone, tak, jak ma to miejsce w materacach bonellowych. Dzięki temu, pracują niezależnie od siebie, oferując bardzo wysoką elastyczność punktową. Powierzchnia takiego materaca dopasowuje się do naszego ciała i reaguje na siłę nacisku. W nowoczesnych modelach często stosuje się kilka stref twardości, aby dodatkowo zwiększyć wygodę snu. Dużym plusem jest to, że materac nie przenosi drgań, co jest szczególnie ważne w łóżkach małżeńskich. Ruch jednej osoby nie jest odczuwany przez osobę śpiącą na drugiej połowie.

Sprężyny mogą być dodatkowo otoczone specjalną pianką. Stosuje się również wkłady naturalne z włókna kokosowego, końskiego włosia czy morskiej trawy. W ten sposób modyfikujemy twardość materaca, a jednocześnie, wpływamy na jego właściwości hipoalergiczne. Materace kieszeniowy to uniwersalny wybór, który sprawdzi się praktycznie w każdej sypialni.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca kieszeniowego?

Przy wyborze odpowiedniego materaca kieszeniowego zwracamy uwagę na te same czynniki, co w przypadku innych materacy. W pierwszej kolejności wybieramy oczywiście rozmiar materaca dostosowany do ramy i stelaża, a także do metrażu naszej sypialni, o ile jeszcze nie zakupiliśmy ramy. Bardzo istotne jest również dobranie twardości pod kątem wagi naszego ciała.

Materace kieszeniowe mogą korzystać z wielu nowoczesnych rozwiązań, takich jak chociażby system multipocket, w którym na metr kwadratowy przypada znacznie większa liczba sprężyn, co dodatkowo podnosi elastyczność punktową. Warto również zwrócić uwagę na materace dwustronne, w których stosuje się dwa stopnie twardości. To dobry wybór dla osób, których waga ciała znajduje się na styku i może pasować zarówno do jednego, jak i drugiego stopnia twardości.

Gdzie możemy zamówić wysokiej jakości materace kieszeniowe?

Wygodny materac to inwestycja, na której nie warto oszczędzać. Materace kieszeniowe o wysokiej jakości wykonania mogą nam zagwarantować trwałość na lata oraz maksymalny komfort snu. Dobrym rozwiązaniem jest zakup online, w ramach którego możemy liczyć na większy wybór produktów oraz możliwość swobodnego zapoznania się z ich specyfiką. W sklepie Kaszmirowysen.pl dostępne są nowoczesne materace kieszeniowe dostępne w przystępnej cenie. Wybierz interesujący Cię rozmiar, stopień twardości oraz dodatkowe funkcje i złóż zamówienie. W ciągu kilku dni, Twój wymarzony materac zostanie dostarczony pod wskazany adres.

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.