środa, 29 maja 2024

Warto przeczytać

Chcesz dobrać odpowiedni rodzaj pielęgnacji? Najpierw poznaj swoją cerę!

Mawiają, że mniej znaczy więcej - powiedzenie można zastosować do wielu aspektów ludzkiego życia, w tym również do codziennej pielęgnacji cery. Skóra obciążona nadmiarem kosmetyków bywa kapryśna, w efekcie czego na twarzy mogą pojawić się podrażnienia i bolesne krostki. Warto więc praktykować minimalizm w swojej kosmetyczce. Zanim jednak rozpoczniesz prawdziwą rewolucję i selekcję używanych przez siebie kosmetyków, koniecznie lepiej poznaj swoją cerę, trafnie określając jej typ. Jest to nad wyraz istotne, zwłaszcza że nie każda receptura znajdująca się w danym produkcie jest w stanie współgrać z każdym typem cery. W przypadku jej niewłaściwego dopasowania może dojść do sytuacji, w której dotychczasowe problemy z cerą ulegną znacznemu pogorszeniu, a przecież zupełnie nie o to chodzi. Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi dotyczących dbania o każdy z rodzajów cery. Zacznij walkę o piękną skórę twarzy, poznając lepiej siebie i swój indywidualny typ cery!


Rodzaje cery i wskazówki pielęgnacyjne

Współcześnie, gdy króluje naturalna pielęgnacja, coraz większą wagę przywiązuje się do indywidualnej pielęgnacji skóry - bazując między innymi na jej typie. Obecnie rozróżniamy cztery podstawowe rodzaje cer.

  • Skóra normalna. Swoim wyglądem przywodzi na myśl cerę dziecka. Jest ona gładka, jednolita i promienna, a odpowiednio nawilżona nie produkuje nadmiernie sebum. Właśnie taką skórę posiadają najczęściej osoby młode. Posiadaczki cery normalnej mają do wyboru naprawdę szeroki wachlarz produktów. To, na czym należy się skupić to przede wszystkim nawilżenie.
  • Skóra tłusta. Główną cechą tego typu cery jest nadprodukcja sebum na całej twarzy i wrażenie rozszerzonych porów. Bardzo często osoby posiadające tłustą cerę borykają się z niedoskonałościami oraz zaskórnikami. Podczas pielęgnacji tego typu skóry dobrze jest unikać agresywnych preparatów, które mogłyby spowodować zwiększoną produkcję sebum. Powinno się również stosować produkty nawilżające, które nie będą blokowały ujść gruczołów łojowych. Doskonale sprawdzą się też kosmetyki seboregulujące.
  • Skóra sucha. Odwrotnie do skóry tłustej, ten typ cery produkuje zbyt małą ilość sebum, przez co występuje uczucie jej napięcia czy szorstkości. Posiadaczki skóry suchej często uskarżają się na jej pieczenie, łuszczenie oraz swędzenie. Cechą charakterystyczną jest również matowy wygląd cery. Do pielęgnacji warto wybierać delikatne produkty myjące, które nie będą dodatkowo wysuszały skóry. Kremy powinny zawierać składniki nawilżające, które pomogą w odbudowie płaszczu hydrolipidowego, zapobiegając utracie wody z naskórka. Do tego typu skóry dobrze wybierać peelingi enzymatyczne.
  • Skóra mieszana. Stanowi połączenie dwóch rodzajów cery: suchej oraz tłustej. Przetłuszcza się bardzo często w strefie T, zaś na policzkach pozostaje przesuszona. To najczęściej występujący rodzaj skóry. Przy tej skórze dobrze wybierać zarówno preparaty nawilżające, jak i normalizujące. Zaleca się również stosowanie odpowiednich peelingów.


Gdzie znaleźć kosmetyki przeznaczone do konkretnych typów cery?


Poszukując kosmetyków przeznaczonych dla swojego typu cery, warto skorzystać z ofert jakie posiadają drogerie internetowe. E-sklepy zazwyczaj charakteryzują się znacznie bogatszym asortymentem, którego ceny mogą być niższe od tych, które znajdziemy w sklepie stacjonarnym. Ogromny wybór to nie jedyna zaleta, jaka je wyróżnia. Największym plusem drogerii internetowych jest bowiem fakt, że umożliwiają one klientom dokonanie wygodnych zakupów bez konieczności wychodzenia z domu. Przykład stanowi drogeria internetowa Wispol, oferująca szereg kosmetyków do pielęgnacji różnych typów cery, takich jak kremy, maseczki czy serum. Zakupy w tego typu miejscach to nie tylko oszczędność pieniędzy, lecz również czasu, który normalnie poświęciłoby się na dojazd do centrum handlowego, wędrówki między alejkami w poszukiwaniu konkretnego kosmetyku i stanie w kolejce. 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.