Warto przeczytać

Aranżacja wnętrz dla początkujących - dlaczego czasem lepiej zasięgnąć porady projektanta?

Każdy z nas marzy o posiadaniu własnych czterech ścian, w których możemy czuć się bezpiecznie. Piękne mieszkanie stanowi niejaką ostoję spokoju i relaksu, przez co warto zaaranżować je w sposób adekwatny do naszych preferencji. Zadanie nie jest jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać – nie zawsze nasze oczekiwania wpisują się w realne możliwości. Wielu z nas stawia na piedestale estetykę pomieszczenia, bez zastanawiania się nad aspektem technicznym. Między innymi dlatego czasem lepiej jest powierzyć projektowanie przestrzeni osobie wykwalifikowanej, która będzie w stanie zrealizować naszą wizję w zgodzie nie tylko z osobistym gustem, lecz również możliwościami technicznymi samego pomieszczenia.


Papier czy doświadczenie, czyli o odwiecznych dylematach pracodawców


Podejmując się współpracy z projektantem wnętrz, oczekujemy od niego konkretnych predyspozycji. Mało kto dziś prosi o przedstawienie dyplomu ukończenia studiów - w przypadku projektanta wnętrz nie jest wymagane wykształcenie wyższe kierunkowe w tym zakresie. Przede wszystkim ważne są umiejętności, a te zazwyczaj nabywa się podczas realizacji pierwszych zleceń czy kursów. Jedną z najpopularniejszych placówek szkoleniowych jest CREATOR, oferujący kursy projektowania wnętrz dla wszystkich zainteresowanych zawodem osoby zajmującej się aranżacją wnętrz. Czy warto zaufać osobie po kursach? Oczywiście. To właśnie tam zdobywa się wiedzę techniczną i praktyczną. Więcej o istocie szkoleń znajdziemy pod adresem www.creator.net.pl/kurs-projektowania-wnetrz-wroclaw/. W przypadku zawodu projektanta wnętrz, ważny jest przede wszystkim fach w ręku – nic nie pokazuje umiejętności tak dobrze, jak portfolio. To właśnie na nie, jako pracodawcy, powinniśmy zwrócić uwagę, zatrudniając interesującego nas profesjonalistę. Każdy projektant wyróżnia się stylem tworzenia wnętrz; wizja zleceniodawcy i wykonawcy nigdy nie jest taka sama. Obowiązkiem dobrego aranżatora wnętrz  jest przekształcenie pomysłów w realizację w taki sposób, by była realna do wykonania, z zachowaniem wszelkich zasad funkcjonalności i estetyki.


Dlaczego współpraca z projektantem wnętrz to oszczędność?


Choć z początku może się to wydawać abstrakcyjne, w rzeczywistości zatrudnienie projektanta wnętrz wiąże się z oszczędnością pieniędzy. Uwzględniając w swoim budżecie wykwalifikowanego specjalistę mamy szansę nie przepłacić na materiale, a przy tym zaopatrzyć się w elementy, które będą służyły nam przez lata. Projektant doskonale zna rynek budowlany, przez co jest w stanie dokonać odpowiedniej selekcji poszczególnych surowców, prezentując nam warianty dostosowane nie tylko do naszych potrzeb, mieszczące się w granicach finansowych możliwości. Pozostając w temacie oszczędności, czas na ukazanie bolesnej prawdy o remontach - są one obfite w nerwy i stres. Zatrudniając osobę, która zna się na rzeczy, jesteś,y w stanie oszczędzić sobie zmartwień. Jedynym obowiązkiem leżącym po naszej stronie będzie wybór rozwiązań, które najbardziej wpisują się w nasze gusta. Efektem udanej współpracy z projektantem wnętrz jest estetyczne i funkcjonalne mieszkanie, na które nie musieliśmy wydać fortuny. 

 

poniedziałek, 22 maja 2023

Dlaczego warto wybrać metalowe regały?

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.