Warto przeczytać

Alkomat na własność

Własny alkomat może bardzo ułatwić życie, w szczególności kierowcom, którzy nie chcą ryzykować wsiadaniem za kółko pod wpływem alkoholu. Posiadanie tego rodzaju sprzętu daje możliwość wykonania badania w dowolnej chwili, jak również powtórzenia go dowolną ilość razy, bez konieczności wychodzenia z domu.

Jaki alkomat kupić?

Jeśli chcemy dokonać zakupu urządzenia z myślą, że będzie nam ono służyło na lata, to warto jest poważnie podejść do zakupów. Nie ma sensu zamawiać sprzętu z niesprawdzonych stron lub co gorsza podróbek z Chin, gdyż po pierwsze taki sprzęt może dokonywać błędnych pomiarów, a także po kilkukrotnym przebadaniu się sprzęt może odmówić posłuszeństwa.

Mamy ogromne możliwości do zapoznania się z dostępnym na rynku sprzętem, zanim podejmiemy ostateczną decyzję i wybierzemy konkretny model. Wystarczy przejrzeć opinie alkomatów w internecie lub ich rankingi, z których można już się co nieco dowiedzieć na ich temat. Najlepsze alkomaty różnego rodzaju można znaleźć w sklepie alkopartner.pl

Pomocne są również opinie innych użytkowników, dzięki którym można uniknąć zakupu tzw. bubla. Profesjonalny alkomat to precyzyjne urządzenie wymagające regularnego serwisowania i kalibrowania. Każdy posiadacz sprzętu powinien zdawać sobie z tego sprawę i systematycznie dbać o swoje urządzenie. Jeśli o tym zapomni, to urządzenie będzie dokonywać błędnych pomiarów, a wraz z upływem czasu może stać się kompletnie niezdatne do użytku.
 

Kiedy zaleca się wykonanie kalibracji alkomatu?

Każdy użytkownik alkomatu powinien zapoznać się z jego instrukcją obsługi. Nieprawidłowe użytkowanie sprzętu może źle wpłynąć na jego działanie. Kalibracji alkomatu należy wykonywać zawsze, gdy nie jesteśmy przekonani do jego wskazań, czyli np. jeśli wydaje Ci się, że wynik badania jest błędny, gdyż wskazuje dużą zawartość alkoholu we krwi, a Ty w ostatnim czasie nic nie piłeś. Dokonanie kalibracji jest również zalecane jeśli wykonamy badanie zaraz po spożyciu alkoholu. W skrajnych przypadkach, gdy alkomat wielokrotnie wskazywał maksymalny zakres lub nawet go przekroczył bardzo możliwe, że konieczne będzie oddanie sprzętu do serwisu, gdzie fachowcy ocenią co należy w takiej sytuacji zrobić. W instrukcji obsługi urządzenia podane są wszystkie warunki związane z przechowywaniem sprzętu oraz jego użytkowaniem, które należy spełnić. Nie przestrzeganie warunków wiąże się z koniecznością wykonania kalibracji lub oddania alkomatu do serwisu.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.