poniedziałek, 22 lipca 2024

Powiat Grajewski

43. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych

31 sierpnia 1980 r. podpisane zostały porozumienia sierpniowe między opozycją demokratyczną a rządem komunistycznym.

Porozumienie stało się zaczątkiem dziesięciomilionowego ruchu mającego przyczynić się do upadku komunizmu w Europie. W sierpniu 1980 r. według oficjalnych danych strajkowało ok. 700 zakładów pracy (700 tys. osób). Liczbę działaczy „Solidarności” w latach 1980–1981 szacuje się na 9–10 mln. 

 

Więcej informacji zawiera artykuł źródłowy ze strony Instytutu Pamięci Narodowej: https://ipn.gov.pl/pl/dla-mediow/komunikaty/169610,31-sierpnia-1980-r-podpisane-zostaly-porozumienia-sierpniowe-miedzy-opozycja-dem.html  

 

W 43. rocznicę tych wydarzeń Waldemar Remfeld wraz z Zarządem Powiatu Grajewskiego, Wandą Elżbietą Mieczkowską Radną Sejmiku Województwa Podlaskiego,  ks. Dziekanem Dariuszem Łapińskim i ks. Tadeuszem, złożyli wiązankę i zapalili znicz pod krzyżem Solidarności znajdującym się przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.