sobota, 22 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 8382 wyświetleń

Życie z pasją

Lepiej się potknąć nogami niż językiem

Zenon z Kition

 

Pod takim hasłem odbyła się 19 kwietnia IV Gimnazjada Polonistyczna o zasięgu wojewódzkim organizowana przez Publiczne Gimnazjum nr 4 w Białymstoku pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i opieką metodyczną MODM w Białymstoku. Do konkursu każda szkoła mogła zgłosić jednego reprezentanta wyłonionego w szkolnych eliminacjach. Ponadto szkoły wyłaniały w wewnętrznym konkursie najlepsze dyktando pod hasłem Życie z pasją i wysyłały je w odpowiednim terminie do organizatorów. Zmagania były dwuetapowe: najpierw uczniowie pisali dyktando najeżone mnóstwem trudnych wyrazów typu: huncwot, antypróżniak, chyżo
czmychnął, superrozczochrany, szczeżuja i gnieżdżąca się piegża, następnie przystąpili do rozwiązywania testu językowego, na co mieli 60 minut. 

Publiczne Gimnazjum nr 3 w Grajewie reprezentował Łukasz Jarząbek, jako jedyny uczeń z gimnazjów z naszego powiatu, i zdobył w łącznej klasyfikacji wyróżnienie. Dodatkowo dyktando jego autorstwa otrzymało II miejsce.   Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miejski w Białymstoku i Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.


PG3

 

Komentarze (2)

Gratuluję Łukasz.. Dawno nie słyszałam o takiej zdolnej osobie.Nie dość, że stale zajmujesz miejsca w konkursach matematycznych to i w polonistycznym. Widać, jesteś wszechstronnie uzdolniony. Oby tak dalej !

mało tego....z wf ma 6 i ślicznie rysuje :P

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.