czwartek, 28 września 2023

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 9181 wyświetleń

Zwyciężyli "Kolędnicy"

W organizowanym juz po raz drugi przez Miejski Dom Kultury w Szczuczynie Międzyszkolnym Przeglądzie Widowisk Kolędniczych wystąpiło 9 zespołów: z Radziłowa, Przytuł, Słucza, Kramarzewa, Niedźwiadnej i Szczuczyna.

Występy oceniało jury w składzie: Teresa Pardo, Maria Wykrętowicz i Andrzej Szabelski. Pierwsze miejsce przyznano zespołowi "Kolędnicy" z Niedźwiadnej za widowisko "Jasełka z chórem aniołów " przygotowane pod kierunkiem nauczyciela Krzysztofa Grunwalda.

Drugie miejsca przypadły w udziale: zespołowi "Przytulak" z gimnazjum w Przytułach za "Króla Heroda" pod kierunkiem Elżbiety Rybickiej i "Zwariowanym Młodzikowm" z gimnazjum w Radziłowie za "Dziewczynkę z zapałkami" pod kierunkiem Katarzyny Sobuta i Joanny Chmielewskiej. Komisja przyznała również dwa trzecie miejsca zespołom: "Iskierka" ze Słucza za widowisko "Nie było miejsca dla ciebie" pod kierunkiem Renaty Szlejter i Kołu Aktywności Twórczej miejscowej szkoły podstawowej za "Kolęduje Tobie serce moje" pod kierunkiem Beaty Nagel i Teresy Laskowskiej.

Dyplomy uczestnictwa otrzymały zespoły: "Kramarczyk" z Kramarzewa prezentujący "Cichą noc" pod kierunkiem Danuty Łada, "Gwiazdeczki" z Przytuł za widowisko "Po kolędzie" pod kierunkiem Doroty Pachuckiej, Koło Artystyczne ze szkoły podstawowej w Radziłowie za "Szopkę radziłowską" pod kierunkeim Doroty Nerkowskiej oraz gimnazjum w Radziłowie za widowisko "Z zapustem dziś idziemy" przygotowanym przez Elżbietę Kozikowską i Katarzynę Sobuta.

W czasie obrad komisji koncert współczesnych przebojów przedstawiły dzieci z klas I -V skupione w zespole "Mali Szczuczyniacy" prowadzonym przy MDK przez Andrzeja Szabelskiego. Zespół wystapił w składzie: Natalia Jórska, Agnieszka Tkaczyk, Karolina Kadłubowska, Małgorzata Gerlach, Paulina Wilimczyk, Małgorzata Piotrowicz, Monika Grabowska, Anita Słupińska, Monika Szlejter.

Zwycięzcy przegladu otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez MDK. Następny przegląd za rok.

Barbara Paszkowska

Komentarze (3)

Jasełka były bardzo starannie przygotowane. Mali aktorzy grali profesjonalnie.

Moim zdaniem zwycięstwo "Kolędników" było zasłużone. Zarówno aktorzy jak i opiekun spisali się bardzo dobrze.

Ssssssuuuuuuuupppppppppeeeeeerrrrrr!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.