Powiat Grajewski

  • 1 komentarzy
  • 3128 wyświetleń

Zwiększenie dostępności w budynku Starostwa Powiatowego w Grajewie

Wrzesień to miesiąc zmian, a mówimy tu o zmianach, które zaszły na terenie budynku Starostwa Powiatowego w Grajewie. W ramach zadania grantowego pn. "Zwiększenie dostępności w budynku Starostwa Powiatowego w Grajewie" na parterze budynku wymieniono kratę w istniejącej pochylni dla niepełnosprawnych na blachę antypoślizgową, dostarczono lupy elektroniczne (4 szt.) dla osób słabo widzących, mające pomóc w odczytaniu dokumentów, czy też wypełnianiu wniosków, a także dostarczono przenośne pętle indukcyjne (2 szt.) dla osób słabosłyszących. 

Koszt sprzętu to prawie 40 tys. zł., w całości pokryty z grantu otrzymanego ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych (realizującego projekt „Dostępny samorząd – granty”) w ramach Działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. 

 

Wspomniany sprzęt to kontynuacja zmian, które rozpoczęły się w lipcu br., kiedy to montowane były m.in. plan tyflograficzny z udźwiękowieniem, pola uwagi w kolorach kontrastowych, nakładki antypoślizgowe na schody, czy też tabliczki informacyjne w alfabecie Braille’a. 

Celem zadania jest poprawa dostępności usług publicznych świadczonych przez urząd, ułatwienie osobom z niepełnosprawnościami poruszanie się po budynku oraz kontakt z urzędnikami. 

 

Komentarze (1)

Szkoda,że kultura niektórych pracowników leży daleko w tyle...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.