poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 11771 wyświetleń

Zdobywaj kwalifikacje i pracuj


Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie "Kwalifikacje + doświadczenie = zatrudnienie 2" dla osób bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo z powiatu grajewskiego poniżej 30 roku życia.

W ofercie znajdują się bezpłatne szkolenia zawodowe: sprzedawca w branży spożywczej lub  pracownik kancelaryjny.  Dodatkowo otrzymają państwo: zwrot kosztów dojazdu na szkolenia i warsztaty, materiały szkoleniowe, certyfikaty i zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo w szkoleniach, ciepły posiłek oraz  przerwy kawowe w trakcie warsztatów i szkoleń.  

Ważne!
Dla 30 najlepszych osób  zostaną zapewnione staże 6 -miesięczne po 1269 zł brutto miesięcznie, a także zatrudnienie dla 27 osób na okres 3 -miesięcy.


Zainteresowani  szczegóły dotyczącymi projektu znajdą pod adresem:
http://www.computerplus.com.pl/edukacja/kwalifikacje-doswiadczenie-zatrudnienie-2


(za: gminagrajewo.pl)
poniedziałek, 24 czerwca 2024

19-letni kierowca spowodował poważny wypadek

poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wieści z KGW w Pieńczykowie

Komentarze (11)

A ludzie z miasta mogą o szkoleniach pomarzyć.. mops szkolenia ma, gops szkolenia ma, a pup nie ma i tylko podpisywać listy bez tołku..

Ciekawych czasów dożyliśmy. Gdzie forma zatrudnienia jest jedynie nagrodą możliwą do wygrania. Niedługo wygrywać będzie można powietrze albo wodę. Nic dziwnego , że połowa naszego 40 mln kraju szuka szczęścia na obczyźnie.

Zasadnicze pytanie. Czy kurs ten stworzy miejsca pracy? Nie. Zatem są to zmarnowane pieniądze. Egekt uboczny - któraś z firm będzie na 6 miesięcy miała darmowych pracowników.
Cel wydawania pieniędzy winien być inny - tworzenie miejsc pracy, a nie tworzenie pozorów dbałości o społeczeństwo.

karol masz racje marketów się namnożylo i trza darmowych niewolników.

. A co do tych wszystkich kursów i szkoleń z MOPSów OPSów i GOPSów to te instytucje powinny być rozliczane z efektów takich kursów a nie z faktu samej ich organizacji. Niech te instytucje podadzą do wiadomości ilu uczestników np. znalazło prace jako kierowca albo chociaż ilu zdało egzamin na prawo jazdy. Do tych szkoleń kwalifikują tylko tych którzy biorą wszystkie możliwe zasiłki ale jak zwykły bezrobotny chce się wziąć udział to nie ma mowy. To jest chory kraj w który urzędnik ma za dużo do powiedzenia i nie ma żadnej odpowiedzialności!

A tyle się pisze i mówi o równości. Jak można kogoś dyskwalifikować ze względu na wiek.Jak powiatowy urząd pracy może dyskwalifikuje osoby po 30 ??
Po drugie to jest takie wyrzucanie pieniędzy w błoto.Takie szkolenie nie gwarantuje pracy.Po trzecie każda pani zatrudniona w PUP powinna być zatrudniona po długotrwałym poszukiwaniu pracy.W tedy zrozumiała by bezrobotnego i obchodziła by się z nim inaczej niż z intruzem

a w Grajewie urząd miasta daje wielkie G.... nic nawet na kurs nie można iść bo niby pieniędzy nie ma . albo znajomości w um !!!!!

czy to jest organizowane w grajewie i gdzie sie trzeba zgłaszac

Ja osobiście jestem zarejestrowany w PUP Grajewo niedługo będzie prawie 2 lata i najlepsze jest to że gdy idę za każdym razem na ten podpis to pracownik pyta sie mnie czy mam jakieś mozliwości zatrudnienia się. I tu zapala się lampka dlaczego on sam nie ruszy swoich 4 liter z krzesła i mi czegoś nie znajdzie roboty są różne a ja żadną nie pogardzę bo w tych czasach tak niestety jest że prace trzeba szanować a mili Panowie i Panie jak się tylko wejdzie do pokoju to sobie pewni myślą znowu jakiś bez roboty a już 15 i muszę znów wypełniać jakieś papierki .

Szkolenia są co prawda tylko jakie?? Przeważnie takie które nie dadza nam pracy

Czemu nie ma kursów na wózki widłowe, na prawko kategorii C, C+E to co dla młodych ludzi się przyda a nie kurs obsługi komputera bo to moja 60 letnia matka potrafi bez żadnych kursów

Więc dochodze do wniosku że kursy takie to sztuczne zmniejszenie bezrobocia na te 6 miesięcy a potem wracamy do stanu zerowego a kasa z moich i waszych podatków idzie w błoto.

Wszystko fajnie, ale czemu tak późno dodano tę wiadomość? Zaraz kończy się czas rekrutacji.

Myślę ,ze w Mońkach to się będzie działo, nie narzekac,wysyłać albo siedziec cicho.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.