niedziela, 26 września 2021

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 3233 wyświetleń

Zderzenie z łosiem na krajowej 65

Zderzenie z łosiem na krajowej 65

12 września br. przed południem na trasie Ełk - Nowa Wieś Ełcka (DK65) doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 


Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Toyota zderzył się z łosiem, który wbiegł na jezdnię. Dwie osoby podróżujące autem nie doznały obrażeń. Łoś
przeżył zdarzenie, jednak ze względu na odniesione obrażenia musiał zostać odstrzelony.


Utrudnienia w ruchu trwały blisko godzinę. 
Przy głównych szlakach komunikacyjnych łosie można spotkać już nie tylko o poranku, czy zmierzchu, także w środku dnia. Służby apelują do kierowców o ostrożność i zachowanie szczególnej uwagi.

 

Komentarze (7)

Byłam świadkiem tego zdarzenia. Łoś nie wybiegł tak nagle jak na to wskazują uszkodzenia. Kierowca toyoty wykazał się kompletnym brakiem jakiejkolwiek reakcji, szkoda zwierzęcia?

Na szczęście nikomu nic się nie stało, Łoś został odstrzelony. Nic z tego nie rozumiem...

Szkoda zwierzaka że musiał zostać odstrzelony przez kogoś kto w terenie gdzie jest las nie zachowuje ostrożności na dzikie zwierzęta tym bardziej że tam jest znak ostrzegawczy . Człowiek to najgorsza istota na ziemi wszystko potrafi zniszczyć

"smutne" - zakładam, że nie jeździsz samochodem, bo gdybyś jeździł/ła to wiedziałbyś, że niełatwo zatrzymać jadące auto ot tak sobie, bo idzie łoś!

"Świadek" - o jaką reakcję ci chodzi? może nie widział, może chronił siebie?
a przepraszam miał wjechać w drzewo i się zabić?
(może jeszcze jechał z córką żoną kolegą i byliby ranni -super bohaterskie)
ooo! wtedy to by była bohaterska reakcja, wspaniałomyślny kierowca uratował zwierzę, sam zginął, ale uratował zwierzę
- dać mu medal pośmiertnie!

Po cholere piszecie ,że łos przeżył

...i znowu ŁOŚ !!!.....tym razem na trasie Grajewo-Ełk, ale ile było na trasie Grajewo - Monki ????....i dalej znaki , których łoś nie czyta a kierowca nawet jak zwolni, to zwierzę wali na oślep....władze Ełku jak i Grajewa na co co czekają????..na kolejne wypadki i nie koniecznie ofiara będzie...łoś !!!!..co robią w tej sprawie samorządy tych miast?? ...nic, oprócz ustawienia znaków.......a kiedy siatki, jak na VIA BALTICA,!!!...a kasa z unii jest, tylko trzeba mądrze wykorzystać ....nie czekać na kolejny wypadek z łosiem , gdzie ofiarą może być człowiek !!!!!!.......

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.