niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 39 komentarzy
  • 13031 wyświetleń

Zamarzł na j. Rajgrodzkim

Kolejna ofiara mrozów
Dzisiaj rano na rajgrodzkim jeziorze znaleziono zwłoki 24 –letniego mężczyzny. Przyczyną zgonu było wychłodzenie organizmu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia.

Około godziny 8:50 dyżurny został poinformowany przez mieszkańca Augustowa, że na lodzie na jeziorze rajgrodzkim leży mężczyzna. Policjanci pojechali na miejsce, jednak na ratunek było za późno. Przyczyną zgonu było wychłodzenie organizmu. Z dotychczasowych ustaleń grajewskich funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna, mieszkaniec Rajgrodu wyszedł z domu wczoraj w południe. Około godziny 23:00 na telefon komórkowy dzwoniła do niego matka. To był ostatni kontakt z chłopakiem. Prawdopodobnie będąc w stanie nietrzeźwości wracając z baru do domu poszedł na "skróty" przez jezioro.
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.
Oficer prasowy KPP Grajewo

Komentarze (39)

A co z ratowniczym sprzętem, który z taką pompą był w niedzielę przekazywany rajgrodzkiej straży? Pan Podlecki dołożył jeszcze jeden listek laurowy do swego wieńca, a ludzie jak ginęli tak giną. Przedwczoraj pisałam w komentarzach do informacji >lód kruchy, zdradliwy< i - nie trzeba było długo czekać.

co ty gadasz jaki sprzet ratowniczy? co jedno z drugim ma wspólnego? on zamarzł w nocy! jak go moznabyło tym sprzetem uratowac?

Matyldo! Ratowniczy sprzęt może okazałby się przydatny, gdyby człowiek wpadł do wody, w porę ktoś go dostrzegł i zaalarmował straż! Chłopak został znaleziony na lodzie. Nie wymagaj od służb, żeby dzień i noc potrolowały jezioro! Poza tym sanie lodowe mogą jeszcze uratować nie jednego człowieka, więc chwała za to, że są tacy ludzie, jak pan P., którzy interesują się losem innych! Tak czy inaczej ludzie ginęli i będą ginąć z różnych powodów, a wydawanie bezmyślnych osądów jest delikatnie mówiąc nie w porządku!

Najlepiej siedzieć bezczynnie i przy każdej tragedii wydawać beznadziejne sądy o innych! Kobieto, przeczytaj dokładnie recenzję, popytaj zorientowanych ludzi, a później się wypowiadaj! Sanie lodowe przekazane OSP Rajgród mogą uratować jeszcze nie jedno życie. Chwała za to, że są tacy ludzie, jak chociażby pan P., którzy poświęcają swoją prywatność, żeby zapewnić cokolwiek chociażby rajgrodzkiej straży. Ludzie ginęli i będą ginąć, a bezprawne ocenianie przy tej okazji innych jest co najmniej nie na miejscu! Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie zmarłego [*]

Matydla... Jeżeli jesteś przed maturą, to ćwicz intensywnie czytanie ze zrozumieniem, bo może być kiepsko. W artykule jest wyraźnie napisane: Zamarzł a nie się utopił. A to są zupełnie odmienne stany rzeczy.

Matylda, a co ma piernik do wiatraka?!
Chłopak był pijany, można powiedzieć zalany, nie dał rady dojść do domu. Może koledzy lub koleżanki powinni go zaprowadzić do domu. W końcu z kimś tą wódkę pił.
Każdy ma wolną wolę, własny rozum, inteligencję. Popełnił błąd. Szkoda że tak się ta zabawa skończyła.

Tragedia....:(
Wyrazy wspolczucia....[*]

co ma pompa strażacka do smierci tego człowieka kobieto zastanów się co ty piszesz :/ :(

do Matyldy jestem strażakiem z Rajgrodu który brał udział w tej njeszczęśliwej akcj sprzęt był użyty .Przecjesz pod nim lód się nie załamał

Matyldo!
co Ci ze sprzętu jak dla chłopaka już było za późno?!?
Śmierć przyszła w nocy, kiedy jeszcze nikt nie wiedział że dzieje się tragedia na jeziorze...
a swoje jakieś wyrzuty/pretensję zostaw dla siebie, bo przynajmniej tym razem Ci nie wyszło...

Do Matylda: a niby jak miał zostać wykorzystany ten sprzęt ratowniczy, co ma do tegojak piszesz "lód kruchy i zdradliwy" ?? przecisz ten człowiek zamarzł na lodzie, powtarzam na lodzie- on nie wpadł pod wodę, lód nie załamał się. Gdyby zasnoł na chodniku był by ten sam efekt. pomyśl nieco zanim napiszesz następny tak bezsęsny komentarz.

oj jak ktoś nie umie czytać to niech kupi okulary on się NIE utopił. Niech spoczywa w pokoju. a woda to był jego żywioł

Żal że ludzie odchodzą w tak młodym wieku. Składamy kondolencje dla rodziny. Zawsze zostanie w naszej pamięci.[*][*][*]

matylda czytaj uwarznie a potem komentuj chłopak zmarł z wychłodzenia bo lezał na lodzie a nie wpadł do wody to co tu dałby ten sprzet

Jak mial na imie chlopak ktory zginal? Proszę o odp to moze moj znajomy...??

Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny. Niech spoczywa w pokoju.

Na prawdę współczucia da rodziny tego chłopaka...

a co tak wszyscy siedli na Matyldę, jedna dobra rzecz, która tu padła to faktycznie moze patrole przydały by się by uniknąć tragedii?????????????????????????????????

KOLEDZY, którzy z nim się bawiliście - TO WASZ wyrzut sumienia,to WY odpowiadacie za tę niepotrzebną śmierć!!!

Zmarły nazywa się Dawid Lipiński

Do kolegi:Skoro widziałeś tego biednego chłopaka że nie da radę dojść do domu to trzeba było mu pomóc a nie teraz oczerniać że był zalany!!!.Nie ładnie. To jest wielka tragedia.Taki młody chłopak.NIECH SPOCZYWA W POKOJU.

Ja wcale nie mam pretensji o to, że sprzęt ratowniczy tak szumnie przekazywany w niedzielę nie przyczynił się do uratowania tego człowieka. Chodzi o to , że takie wypadki są praktycznie nie do uratowania - przecież taki sprzęt zdałby egzamin tylko w wypadku, gdyby rzeczywiście ustalono całodobowe patrolowanie jeziora. Jeśli jest to niemożliwe (według wypowiadających się wyżej) - po co wydawać tyle pieniędzy na sprzęt.... Zresztą - pożyjemy - zobaczymy. Oczywiście, że chciałabym, żeby ten sprzęt komuś pomógł, ale osobiście naprawdę w to nie wierzę.

Do p@blo - nie zarzucaj mi nieuważnego czytania, naucz się lepiej ortografii. Poza tym prawda jest taka, że ten chłopak wpadł do przerębla, jakoś się z niego wykaraskał i dopiero potem zamarzł. Więc może nie był tak bardzo pijany?

ludzie, tu nie chodzi teraz o najeżdżanie na Matyldę,! każdy ma prawo się pomylić, nawet w zinterpretowaniu artykułu...
tu nie chodzi o "gnebienie" Matyldy, lecz o pamięć ******!!!!

co do imienia...
hmmm? watpie czy rodzina i najblizsi zyczyli by sobie aby na forum jakies stronki ktos udostepnial takie dane!

kto go znal, lub kto jest z rajgrodu wie o kogo chodzi!!!

poza tym KOLEGA dobrze napisał, ze dla zmarlego woda to byl żywioł!!!
być może to było takie rpzeznaczenie, że zginął w miejscu które tak bardzo kochał...

poza tym dociekanie teraz przyczyny jego zgonu i odwoływanie się do sumień jego kolegów jest bez sensu, bo nic ani nikt nie jest w stanie wrócić mu życia!!!!!


czytając te wszystkie Wasze komenty, to żal mi Was, że z cudzej tragedii robicie sensacje, kosztem której chcecie się wykreować na jhakiś MĄDRYCH, ROZSĄNYCH i WSZYSTKO WIEDZĄCYCH!!!

lepiej jest chwilę pomilczeć i pomodlić się za jego dusze!!!


[*] pokój jego duszy!

ludzie, tu nie chodzi teraz o najeżdżanie na Matyldę,! każdy ma prawo się pomylić, nawet w zinterpretowaniu artykułu...
tu nie chodzi o "gnebienie" Matyldy, lecz o pamięć ******!!!!

co do imienia...
hmmm? watpie czy rodzina i najblizsi zyczyli by sobie aby na forum jakies stronki ktos udostepnial takie dane!

kto go znal, lub kto jest z rajgrodu wie o kogo chodzi!!!

poza tym KOLEGA dobrze napisał, ze dla zmarlego woda to byl żywioł!!!
być może to było takie rpzeznaczenie, że zginął w miejscu które tak bardzo kochał...

poza tym dociekanie teraz przyczyny jego zgonu i odwoływanie się do sumień jego kolegów jest bez sensu, bo nic ani nikt nie jest w stanie wrócić mu życia!!!!!


czytając te wszystkie Wasze komenty, to żal mi Was, że z cudzej tragedii robicie sensacje, kosztem której chcecie się wykreować na jhakiś MĄDRYCH, ROZSĄNYCH i WSZYSTKO WIEDZĄCYCH!!!

lepiej jest chwilę pomilczeć i pomodlić się za jego dusze!!!


[*] pokój jego duszy!

znałam tego chłopaka taki mi przykro kondolencje dla Rodziny[*]:(

proszę o modlitwę

znałam go... on zawsze był uśmiechnięty i nie był agresywny nawet jak się napił. taka śmierć nie powinna mu się przytrafić...
Kondolencje dla Rodziny [^]
Dziś jest pogrzeb

Panie świeć nad jego duszą,Napewno sie jeszcze kiedys spotkamy w Tym lepszym Świecie.Spoczywaj w pokoju[*][*][*]

najszczersze kondolencje dla calej rodziny.niech spoczywa w spokoju....

Matyldo, a skąd wiesz że chłopak wpadł do przerembla ?

lepiej ten kto napisal imie i nazwisko tego chlopaka niech swoje poda taki madry.a ci ktorzy z nim pili mogli go odprowadzic do domu widzieli w jakim jest stanie ale nikogo nie bylo takiego odwaznego i madrego.

A.........., po co teraz dociekać co jak dlaczego, po co manifestować do jego kolegów...
każdy mówi, że był zalany...ale prawda jest zupełnie inna...
przyczyną śmierci było oczywiście wychłodzenie organizmu, ale nie z powodu osłabienia organizmu % lecz z innego powodu!!!
ze względu na rodzine zmarłego, nie mogę wyjawić takich informacji, ale przestańcie wkońcu robić z niego jakiegoś pijaka...
bo to nie alkohol doprowadził do tej tragedii!!!!!!!!

a osoba która wyjawiła jego dane osobowe, niech wie, że w internecie nie jest anonimowa...jest coś takiego jak adres IP i ochrona danych osobowych!!!

skoro we wszystkich portalach nie wyjawiali żadnych inicjałów zmarłego tzn, że rodzina nie życzyła tego...

więc nie rozumiem po jaką ch*** rę tu KTOŚ takie rzeczy robi???

nie daj bóg nieszczęścia w twojej rodzinie, to chciałbyś/chciałabyś aby ktoś na jakimś forum rozsyłał takie rzeczy, wytykał palcem, że TEN i OWY to i tamto!!!

zastanówcie się czasem co rodzina jego przezywa, jak jest im ciezko, i przede wszystkim uszanujcie ich decyzje!!!!!!!!!


wszysci jestescie zalosni, bo kosztem innych sie dowartosciowujecie!!!!

a ty A.............. taki madry jestes to powiedz, czy ty zawsze odprowadzasz zalanych kumpli??????????
czy wracajac z jakies dyskoteki widzac zalenego nieznajomego pomagasz mu wrocic do domu???
czy od razu tak hop siup wszystkich odwozisz do domu???

zapewne odpowiedz brzmiec będzie NIE!!!

a dlaczego???


bo nikt nie zna ani dnia ani godziny i przede wszystkim wiekszosc z nas mysli tylko o sobie...ale kiedy juz dochodzi do tragedii to wymadrza sie i mowi jak ktos ma postepowac, czy po prostu zrzuca wine na kogos kto bogu ducha jest winien!!!


oceniajac kogos lepiej jest na chwile spojrzec w lustro i ocenic osobe ktora widzi sie w odbiciu!!!

co do nakazywania...hmmm? kazdy ma swoj rozum i sam za siebie decyduje!!!!

a jak chcesz innymi porzadzic do wstap do wojska lub startuj w wyborach na prezydenta!!!

[*******************************************}NIECH SPOCZYWA W POKOJU.

DZIĘKUJEMY ZA KONDOLENCJE I PAMIĘĆ O NASZYM DAWIDKU! PROSIMY O MODLITWĘ ZA JEGO DUSZĘ I ZA TYCH KTÓRYCH ZOSTAWIL W ŻALOBIE. NIECH ODPOCZYWA W POKJU WIECZNYM AMEN

bedzie mi go brakowac...................

czy to ważne jak zginął, ważne że już go nie ma... to przecież czyjeś dziecko, młody chłopak...najszczersze kondolencje dla rodziny, tak bardzo im współczuję..."a TY odpoczywaj w pokoju"....wiem że to rodzinie nie ulży w cierpieniu ale tam właśnie wybiła jego godzina i tak miało być.Nikt z nas nie zna dnia ani godziny....

"Nie stójcie nad moim grobem
i nie płaczcie;
Nie ma mnie tam.
Ja nie śpię.
Jestem tysiącem wiatrów,
które wieją;
Jestem diamentowym blaskiem
na śniegu.
Jestem światłem słonecznym
na dojrzewającym zbożu;
Jestem łagodnym jesiennym deszczem,
kiedy budzicie się w porannej ciszy;
Jestem śmigłym lotem
cichych ptaków.
Jestem łagodną gwiazdą,
która świeci w nocy.
Nie stójcie nad moim grobem
i nie płaczcie;
Nie ma mnie tam..."
[*]

Za WCZEŚNIE kochany DAWIDZIE TCHNIENIE ŚMIERCI cię owiało, TWOJE ŻYCIE jak sem minęło a nam cierpienie zostało, więc żeby miłość mogła czynić cuda, a łzy wskrzeszać umarłych ze snu nie spoczywałbyś kochany tu....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.