środa, 28 lutego 2024

Kraj

  • 5 komentarzy
  • 722 wyświetleń

Zakaz pracy w święta?

Projekt ws. zakazu handlu w święta krytykuje tylko PO.

Wprowadzenie zakazu pracy w placówkach handlowych w 12 świątecznych dni w roku przewiduje projekt zmian w Kodeksie pracy, autorstwa PiS, nad którym debatował Sejm. Wszystkie kluby, oprócz PO, poparły tę propozycję.

Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu pracy w placówkach handlowych w: Nowy Rok, w święta Wielkiej Nocy, 1 maja, 3 maja, w pierwszy dzień Zielonych Świątek, w Boże Ciało, 15 sierpnia - w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Wszystkich Świętych (1 listopada), Święto Niepodległości (11 listopada), a także święta Bożego Narodzenia. Mówi także o zakazie pracy, jeśli któreś z tych świąt przypada w niedzielę.

Komentarze (5)

I bardzo dobrze ! Jestem właścicielką sklepu i jestem za zakazem - oczywiście we wszystkich placówkach detalicznych obejmujących także hipermarkety pracy w niedzielę . Jeszcze kilka lat temu w niedzielę sklepy były nieczynne i jakoś daliśmy radę przeżyć. Uważam że jeden dzień w tygodniu należałoby odpocząć !!!

jestesmy za..... bardzo dobrze.wszystkie sklepy powinni miec wolne bez wyjatkow.robicie jak woly 1 osoba za 3 -ch....u Bozeny tez zmiany powinny byc i nie tylko tam Pralnia i Jaskolki itd...Niedziele wolne i wszystkie swieta jakie sa.A w sklepach malych zmiany powinne byc a nie jak woly harowke maja od switu prawie do nocy.

To jest sprawa danego sklepu wlasciciela , a nie oslow z sejmu czy ministrow

a co z lekarzami i innymi zawodami?Czy tylko handlowcy powinni odczuwać święta?

Jak zwykle uszczęśliwiają na siłe. A ja lubię właśnie robić zakupy w niedzielę. To jedyny dzień, jaki można wspólnie z rodzinką połazić w np. Auchanie. Co do mniejszych sklepów to i tak są zawsze zamykane. To dlaczego zrobili jeszcze coś takiego z większymi? Jak zwykle nie mają pojęcia Ci w rządzie, czego oczekuje społeczeństwo.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.