piątek, 23 lutego 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 12122 wyświetleń

Wybuchowa cysterna

Podczas postoju na parkingu w miejscowości Jasionowo (gm. Szypliszki, pow. suwalski) kierowca cysterny przewożącej metan stwierdził, że z zaworu bezpieczeństwa wydobywa się z bardzo niewielką intensywnością gaz.

Państwowa Straż Pożarna podjęła działania, mające na celu uniknięcie zagrożenia. Z parkingu, z okolic cysterny, zostały usunięte inne pojazdy. Po szczegółowym rozpoznaniu, uwzględniającym konstrukcję cysterny, rodzaj usterki, warunki atmosferyczne i inne istotne czynniki ustalono, że ze względów technicznych nie jest możliwe przepompowanie gazu do innej, podstawionej cysterny. Najlepszym rozwiązaniem jest przetłoczenie gazu do odpowiednio przygotowanej instalacji przemysłowej.
 
Wobec tego rozpoczęto przejazd cysterny w konwoju samochodów straży pożarnej i policji do planowego miejsca odbioru gazu – Zakładów Mięsnych w Czyżewie Osadzie (pow. wysokomazowiecki). Zakład jest przygotowany do odbioru tego transportu.
Trasa przejazdu prowadziła z Jasionowa przez Suwałki, Augustów, Grajewo, Mońki, Knyszyn, Tykocin, Mężenin i Zambrów. Pomiary, wykonywane przez straż pożarną, wykazały, że wyciek był tak niewielki, iż nie powstała żadna strefa zagrożenia wybuchem. Mimo to zostały podjęte wszelki środki ostrożności w celu nie dopuszczenia do wybuchu.
 
Foto: STRAŻ POŻARNA

Komentarze (5)

No ja z nią się mijałem w Koszarówce, myślałem że pikawa mi wyskoczy przez gardło

Do Mario C. to dobrze że nie narobiłeś w gacie!

" pieszy ale ty i mądry to mogłeś trafić na moim miejscu, a życie różne scenariusze pisze, a żeby tak coś jakaś iskra czy co poszła ??

do mario c jak mogleś sie z nia mijac w koszarowce skoro ona jechała z augustowa i zatrzymala sie przed grajewem?????????????????

@kolizja
To przeczytaj i zobacz gdzie ona jechała

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.