niedziela, 1 października 2023

Kultura i rozrywka

Wybór zawodu - życiowa decyzja

 Przed nami trudna życiowa decyzja - wybór zawodu. Nasza wychowawczyni pani Julia Ksepko zaproponowała więc, aby zapoznawać się ze specyfiką różnych zawodów. Dlatego całą klasą (III B Publicznego Gimnazjum nr 2 w Grajewie) wybraliśmy się 19 września 2016 roku do Urzędu Miasta Grajewo.

 Przed wycieczką zastanawialiśmy się, jak to będzie zobaczyć nasz urząd "od kuchni", spotkać burmistrza, dowiedzieć się jak pracują urzędnicy, czym się zajmują i ile zarabiają.  Dotarliśmy wreszcie do urzędu, gdzie powitał nas sekretarz Urzędu Miasta pan Ryszard Wolwark. Wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania pokoju, w którym wydaje się dowody osobiste i prowadzi się ewidencję ludności, a następnie odwiedzaliśmy kolejne wydziały. Urzędnicy opowiadali nam o swojej pracy. W jednym  z pokoi pani urzędniczka pokazywała  nam bardzo  dużo teczek, w innym pan opowiadał o tym, że w Grajewie jest aż czterech różnych właścicieli dróg, jeszcze w innym sympatyczni państwo mówili o ekologii. Spotkaliśmy się również z przedstawicielem Młodzieżowej Rady Miasta, który zaproponował nam członkostwo w niej. Jeżeli urzędnicy nie kwapili się do kontaktu z nami, o ich pracy opowiadał pan sekretarz. Byliśmy również w pokoju pana burmistrza, jednak go tam nie spotkaliśmy. Najbardziej intrygująca była wypowiedź pani, która mówiła o uzależnieniach i o tym gdzie szukać pomocy, gdy ktoś wobec nas stosuje przemoc. Widać, że jej praca jest niełatwa i momentami smutna.

  Wycieczka do urzędu pokazała nam specyfikę pracy urzędników. Nikt z nas nie odważył się zadać pytania "ile zarabiają?". Wizyta ta raczej nikogo z nas nie przekonała do pracy w urzędzie. Nasza wychowawczyni z uśmiechem na ustach robiła masę zdjęć, a na koniec wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na tle budynku.

  Wszystkim urzędnikom cała nasza klasa dziękuje za gościnność, życząc więcej uśmiechu na twarzach i satysfakcji z wykonywanej pracy.

 

  Olga Modzelewska uczennica klasy III b

 

niedziela, 1 października 2023

Michał Bajor - koncert w Łomży

niedziela, 1 października 2023

ZS2. Akcja "Sprzątanie Świata 2023"

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.