poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 12799 wyświetleń

Wnioski o rodzinne

Druki nowych wniosków o zasiłki rodzinne będzie można odbierać od sierpnia. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Grajewie oczekuje na zamówione formularze.

6 lipca zmieniła się ustawa o świadczeniach rodzinnych, a wraz z nią wzór wniosku. Osoby ubiegające się o rodzinne, które nie mogą wydrukować wzoru wniosku z internetu, otrzymają go przy składaniu dokumentów. Zasiłek przyznawany jest na rok, teraz od 1.09.2007r. do 31.08.2008r.

Przy składaniu wniosku należy przedstawić zaświadczenia i dowody, m.in. kopia dokumentu stwierdzającego tożsamość osoby uprawnionej, kopia skróconego odpisu aktu urodzenia dziecka, zaświadczenie o uczęszczaniu dziecka w wieku powyżej 18 lat do szkoły lub szkoły wyższej, orzeczenie o niepełnosprawności albo orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności - jeżeli członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne

Zasiłek rodzinny przysługuje na dzieci : - do ukończenia przez dziecko 18 roku życia; - nie dłużej niż do ukończenia 21 roku życia dziecka (jeżeli uczy się w szkole);  - do 24 roku życia (jeżeli dziecko kontynuuje naukę w szkole lub szkole wyższej i ma orzeczony umiarkowany albo znaczny stopień niepełnosprawności).

Wysokość świadczenia to 48 zł (na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia), 64 zł (na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia) oraz 68 zł (na dziecko w wieku powyżej 18 roku życia do ukończenia 24 roku życia).

Kryterium przyznawania pieniędzy nie zmieniło się. Dochód na osobę nie może przekraczać 504 złotych netto, a w przypadku rodziny, która ma dziecko niepełnosprawne - 583 zł.

Będziemy przyjmować wnioski, tak jak do tej pory, nawet we wrześniu i na pewno wszyscy, którym świadczenie się należy i złożą potrzebne dokumenty otrzymają je. Dobrze jest wcześniej zgłosić się do urzędu skarbowego, żeby nie oczekiwać w kolejce na zaświadczenie potwierdzające wysokość dochodów - aktualne za 2006 rok – mówi B. Wiszowata z MOPS w Grajewie

MOPS Grajewo
os. Broniewskiego 3
tel. 086 272 23 34

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 24 czerwca 2024

19-letni kierowca spowodował poważny wypadek

poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wieści z KGW w Pieńczykowie

Komentarze (4)

W informacji brak strony WWW skąd mozna pobrać wniosek na zasiłek rodzinny, bardzo prosze o adres www.

http://www.mps.gov.pl/index.php?gid=353

Przepraszam... spacja mi się nacisnęła..
Prawidłowy link:
http://www.mps.gov.pl/index.php?gid=353

kryterium dochodowe sie nie zmieniło ale kwota pprzekroczenia tak
teraz mozna miec przekroczenie o 48 zł na osobe a nie jak poprzednio na rodzine

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.