sobota, 13 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 14629 wyświetleń

Święto Ciała i Krwi Pańskiej

7 czerwca 2012 r.

W parafii MBNP, podobnie jak we wszystkich grajewskich parafiach, przeszła dzisiaj ulicami procesja Bożego Ciała.Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - w Kościele katolickim uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu, święto nakazane.
Wierni szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół katolicki obchodzi także w Wielki Czwartek, wtedy jednak rozpamiętuje się również Mękę Jezusa Chrystusa, uroczystość Bożego Ciała natomiast ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Najwcześniej może przypaść 21 maja, najpóźniej 24 czerwca. W niektórych krajach przenoszone jest na kolejną niedzielę. (wikipedia.org)


Komentarze (6)

dlaczego te zdjecia sa tylko z tego beznadziejnego kosciola...?

gdzie z Trójcy Świętej i z Pio ????

jak to z beznadziejnego? co masz do tego kościoła to bardzo piękny kościół.wszyscy którzy wjeżdżają do
Grajewa to się Nim zachwycają.wstyd że są jeszcze tacy idioci co tak mówią....albo tak zapatrzeni w siebie.....

Dlaczego parafia św. Ojca Pio jest dyskryminowana i nie ma zdjęć z tamtejszej procesji?

Odpowiedź jest prosta. Administrator tej strony należy do tej parafii. Dlaczego miałby uczestniczyć w procesji w innej parafii?

do auwera a co chcesz pokazać że byłeś

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.