wtorek, 21 września 2021

Kultura i rozrywka

Wieści z SP nr 4

Wieści z SP nr 4

 „NIE BĄDŹ BIERNY, NAUCZ SIĘ POMAGAĆ”

    21 lutego 2017 r. wychowankowie świetlicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie asp. Robertem Łepkowskim. Celem spotkania było nabycie umiejętności odpowiedniego zachowania podczas pożaru, zatrucia tlenkiem węgla, załamania się pokrywy lodowej oraz nauka udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zatrzymania czynności życiowych.
    Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać pomoc i w jaki sposób rozmawiać z dyspozytorem. Nasz gość mówił  o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie pożaru, o sposobach udzielania pomocy osobie tonącej, jak rozpoznać objawy zatrucia tlenkiem węgla  i jak w takiej sytuacji reagować.
    Poznały także podstawowe czynności ratujące życie, począwszy od oceny bezpieczeństwa własnego i osoby poszkodowanej. Dzieci uczyły się jak prawidłowo udrożnić drogi oddechowe, jak właściwie ocenić przytomność i oddech osoby potrzebującej pomocy, kończąc na ćwiczeniach praktycznych uczących prawidłowego wykonania ucisków klatki piersiowej i oddechów ratunkowych.
    Dzięki zajęciom nasi wychowankowie wiedzą jak ważne jest szybkie wezwanie pomocy i zachowanie spokoju w trudnych sytuacjach.
    
Wychowawcy świetlicy, a zarazem organizatorzy, dziękują  Panu Robertowi Łepkowskiemu za interesujące spotkanie.

                                
fot.SP 4 Grajewo

poniedziałek, 20 września 2021

Wystawa "Komiksy i ilustracje Jacka Skrzydlewskiego"

poniedziałek, 20 września 2021

Kabaret Czesuaf w Grajewie (2.10)

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.