czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 10134 wyświetleń

Wieści z Rajgrodu

Rok 2016 na terenie Miasta i Gminy Rajgród jest niezwykle bogaty w projekty inwestycyjne. To właśnie 10 listopada 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Rajgrodzie odbyło się uroczyste podsumowanie zrealizowanych projektów na terenie Ziemi Rajgrodzkiej.

 

Na uroczyste podsumowanie przybyli licznie zaproszeni goście:

- posłowie na Sejm: Kazimierz Gwiazdowski i Robert Tyszkiewicz,

Dyrektor Biura Poselskiego Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego - Jędrzej Łucyk,

- Przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego - Jarosław Dworzański

-Marszałek Województwa Podlaskiego - Jerzy Leszczyński,

- Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego - Mieczysław Bagiński i Jacek Piorunek,

- Dyrektor Departamentu Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego - Elżbieta Filipowicz i Urszula Wojszel - zastępca dyrektora tegoż departamentu

Dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego -Agnieszka Aleksiejczuk i Grzegorz Stelmaszek - zastępca dyrektora tegoż departamentu

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku - Piotr Dzierżanowski

- Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku - Cezary Mielko

- Wicestarosta Powiatu Grajewskiego - Alicja Rutkowska

- Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego -Stanisław Kossakowski

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej wGrajewie - Andrzej Jabłoński

- Prezes Powiatowego Zarządu OSP w Grajewie i Burmistrz Miasta Szczuczyn – Artur Kuczyński

- inspektor nadzoru budowlanego - Marian Grabowski

- Przewodniczący Rady Miejskiej w Rajgrodzie, radni i sołtysi Gminy Rajgród, pracownicy UM w Rajgrodzie

 

Z uwagi na to, że czwartkowa konferencja poprzedziła Narodowe Święto Niepodległości, seniorzy z ,,Klubu Stokrotka’’ w Rajgrodzie zaprezentowali kilka pieśni patriotycznych.

Burmistrz Rajgrodu, Ireneusz Gliniecki na wstępie powiedział: ,,Szanowni Państwo, mili goście, rozpoczęliśmy taką patriotyczną nutą i tak naprawdę to pozostaniemy w takim klimacie, ponieważ będziemy mówić o inwestycjach, o tym, jak rozwija się nasza mała społeczność, nasza Ziemia Rajgrodzka, a myślę że rozwija się całkiem fajnie. Powiemy o konkretach, o rzeczach namacalnych, które można zobaczyć, za chwilę zobaczymy to na slajdach. Żeby Gmina Rajgród mogła się dalej rozwijać, wszyscy, którzy są na tej sali, muszą się do tego przyczynić i czynią to. Będziemy dziękować, słowo dziękuję padnie dziś często. My wszyscy, jak tu jesteśmy, budujemy naszą małą ojczyznę, w tym przypadku Ziemię Rajgrodzką’’.

 

Następnie Burmistrz Rajgrodu, szczegółowo opowiedział o zrealizowanych inwestycjach przedstawiając zdjęcia przed i po realizacji zadań. Omówione zostały następujące inwestycje:

- przebudowa drogi gminnej od drogi krajowej 61 do Turczyna

- przebudowa drogi gminnej publicznej Woźnawieś – Podrzecze

- termomodernizacja remizy strażackiej – świetlicy wiejskiej w Rydzewie

- przebudowa drogi powiatowej na odcinku Matnia- Kuligi

- przebudowa drogi gminnej publicznej w miejscowości Miecze

- przebudowa drogi gminnej publicznej w Rybczyźnie

- stworzenie strefy aktywności dla dzieci i osób dorosłych w mieście Rajgród poprzez budowę przyszkolnego placu zabaw i siłowni zewnętrznej

- oszczędzanie energii w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Rajgród. Modernizacja budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego i wymiana istniejącego źródła ciepła w Gimnazjum

 

Kolejnym punktem konferencji były wystąpienia gości. Głos zabrali następujący prelegenci posłowie na Sejm RP - Kazimierz Gwiazdowski i Robert Tyszkiewicz, Marszałek Województwa Podlaskiego - Jerzy Leszczyński, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego - Jarosław Dworzański, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego - Jacek Piorunek, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku - Piotr Dzierżanowski i Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego - Stanisław Kossakowski. Dyrektor Biura Poselskiego Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński - Jędrzej Łucyk, odczytał list do Burmistrza Rajgrodu, jaki skierował wiceminster Jarosław Zieliński.

 

W dalszej kolejności uczestnicy konferencji przejechali do remizy strażackiej – świetlicy wiejskiej w Rydzewie, gdzie ks. Dziekan Hieronim Mojżuk, proboszcz parafii NNMP w Rajgrodzie pobłogosławił nowy obiekt.

 

Prezes OSP w Rydzewie i zarazem sołtys tej miejscowości, Zdzisław Machul w imieniu własnym, druhów strażaków i mieszkańców Rydzewa podziękował Burmistrzowi Rajgrodu, Ireneuszowi Glinieckiemu za dotrzymanie obietnicy wyborczej, tj. podjęcie decyzji o przebudowie budynku. Kiedy jesienią 2014 r. Ireneusz Gliniecki jako kandydat na Burmistrza Rajgrodu zapytał mieszkańców Rydzewa, czego od niego oczekują, oni odpowiedzieli, że będą wdzięczni, jeśli do życia przywróci się tę świetlicę. Ireneusz Gliniecki już jako Burmistrz słowa dotrzymał.

Wręczenie drobnych upominków zasłużonym gościom i degustacja regionalnych produktów Ziemi Rajgrodzkiej zakończyły listopadowe spotkanie.

Urząd Miejski w Rajgrodzie 
 
 
 
 
 
 źródło: Grupa Medialna Narew

Komentarze (10)

To dziupla dla szpaka a nie garaz dla takiego auta. Tylko patrzec jak bedzie poobijany przy wsiadaniu podczas alarmu

w końcu doczekaliśmy sie burmistrza, który dba o naszą gmine, aby tak dalej

Pierw wyjadą a potem wsiądą ot i cały problem. A tyle wsiadali i nic nie obili.

A co z wodociagiem w okol Jeziora Rajgrockiego.

Ten samochód nie może wyjeżdżać bo go nie wprowadzą ponownie. Chyba go obmurowali. To auto to chyba Niemiec płakał jak sprzedawał.

Dobry kierowca jest w Rydzewie i z zamkniętymi oczami wjedzie

Jeszcze takiego garażu to nie widziałam ja mam większy na auto .Pośmiewisko.

Budujmy nasza Wspólną Przyszłośc z dala od p[olityki kto to powiedział czyżby zastępca Burmistrza pochodzący z PO czy to ktoś inny kto mi pomoże to odkryć

Tyle bardzo sławnych i szanowanych osób na tym spotkaniu, proszę sprawdzcie w jawnych oświadczeniach majatkowych ile Ci Państwo zarabiają rocznioe i gdzie bo to wszystko jawne i od ilu lat tak sie dzieje to bardzo wazne

Pierwszy raz w historii odwiedzili gminę Rajgród ale to przecież nie kampania wyborcza bo to za wczesnie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.