piątek, 29 marca 2024

Wieści z KS Maratonka

BIEGOWE SUKCESY MARATONKI GRAJEWO

W maju biegacze Klubu Sportowego Maratonka Grajewo startowali z sukcesami w X Międzynarodowym Ulicznym Biegu Wilka w Grajewie, Biegu Zwycięstwa w Gołdapii, Biegu Juvenaliowym w Białymstoku i półmaratonie Białowieża – Hajnówka i w biegu z cyklu Grand Prix Łomża 2008.
    W Gołdapii na dystansie 6 km drugie miejsce wśród kobiet zajęła Bożena Cimoch, a szóste Krzysztof Drężek, który był pierwszy w kategorii powyżej 40 lat. Natomiast w biegu w Białymstoku na dystansie 4 500 m Bożena Cimoch była trzecia i pierwsza w kategorii wiekowej do 35 lat. Pierwsze miejsce w kategorii pow. 40 lat zajął Krzysztof Drężek, który wyprzedził swego klubowego kolegę Sławomira Cimocha. Najwyżej w klasyfikacji generalnej mężczyzn był Jarosław Czopek sklasyfikowany na czwartym miejscu. Dobrze spisali się najmłodsi biegacze maratonki na zawodach w Łomży. Drugie miejsce w biegu na 1 000 m zajął Jarosław Szycik a czwarta była Natalia Szycik (oboje SP 4 Grajewo), a ich Mama Swietłana zajęła w biegu na 5 km szóste miejsce. Miejsca tuż za podium w Biegu Głównym zajęli Agnieszka Kędzierska i Jarosław Czopek. Amatorom biegania z Grajewa nie udało się dobiec w czołówce półmaratonu a Hajnówce. Marcin Myszka i Adam Sawicki przybiegli w połowie stawki. Wyniki Biegu Wilka były już prezentowane.

Zawodnicy KS Maratonka 1 czerwca wystartują w XII Crosie Trzeźwości w Suchowoli i szykują się do II Biegu Godzinnego w Grajewie, który odbędzie się 29 czerwca na boisku Klubu Hades.