poniedziałek, 22 lipca 2024

Sport

WARMIA pokonała ZATOKĘ

Po porażce odniesionej w poprzedniej kolejce ze STARTEM Działdowo, w sobotę nasi piłkarze po raz kolejny odnieśli zwycięstwo na grajewskim stadionie.

Tym razem WARMIA pokonała ZATOKĘ Braniewo 4:2.

Ten mecz pozostanie w pamięci kibiców przede wszystkim ze względu na dwa gole zdobyte przez Maksyma Mirvę bezpośrednio z rzutów rożnych, co jest niezwykle rzadko spotykanym wyczynem. I choć przy drugim golu naszemu kapitanowi mocno pomógł bramkarz gości, który nieporadną interwencją wrzucił piłkę do własnej bramki, to nie umniejsza to osiągnięcia Mirvy. Rzuty rożne egzekwowane przez naszych piłkarzy były zabójczą bronią w tym meczu. Prowadzenie dla naszego zespołu zdobył Konrad Kowalko, który wykorzystał dośrodkowanie Marcina Strzelińskiego właśnie  z rzutu rożnego w 20 minucie spotkania. Niedługo później w znakomitej sytuacji fatalnie spudłował Mirva, który po podaniu Matysiewicza był chyba mocno zaskoczony tym, że nie był na pozycji spalonej. Ostatni kwadrans pierwszej połowy to spora przewaga ZATOKI i dużo błędów naszej defensywy. Na szczęście tradycyjnie świetnie w naszej bramce spisywał się Piotr Czapliński. Jednak w 42 minucie nawet nasz bramkarz nie był w stanie zapobiec utracie gola - z lewej strony boiska pola karnego Łukasz Wolak wymanewrował naszych obrońców i strzałem w długi róg zdobył wyrównującą bramkę dla ZATOKI. Wydawało się, że gol "do szatni" zdobyty przez gości oraz kiepska postawa naszych obrońców sprawią, że o zwycięstwo w tym meczu będzie WARMII niezmiernie trudno. Nasz zespół po przerwie ruszył do ataku i już w 50 minucie po rzucie rożnym Mirvy ponownie objął prowadzenie. Kiedy osiem minut później nasz kapitan zdobył przy pomocy bramkarza gości swoją drugą bramkę w tym meczu można było być pewnym, że WARMIA wyjdzie z tego spotkania zwycięsko. W 70 minucie po bardzo ładnej akcji naszego zespołu Krzysztof Krukowski zagrał do Strzelińskiego, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. WARMIA prowadziła już 4:1. Ambitni goście w 77 minucie zmniejszyli rozmiary porażki po kolejnym błędzie naszej obrony. Dośrodkowanie z prawej strony boiska trafiło do Piotra Lewandowskiego, który strzałem z pola karnego pokonał Czaplińskiego. ZATOKA nie była w stanie odrobić strat i to nasz zespół zainkasował kolejne 3 punkty poprawiając swój bilans do 33 zdobytych "oczek" w tym sezonie. Dzięki remisowi prowadzącego START Działdowo w Dąbrowie Białostockiej WARMIA odrobiła dwa punkty do lidera.
Naszych piłkarzy czeka jeszcze jeden mecz, który odbędzie się w sobotę 19 listopada o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie. Przeciwnikiem WARMII będzie MOTOR Lubawa.
 
11.11.2011 Grajewo Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
 
WARMIA Grajewo - ZATOKA Braniewo  4:2 (1:1)
1:0 Konrad Kowalko 20' 1:1 Łukasz Wolak 42', 2:1 Maksym Mirva (rzut rożny) 50', 3:1 Maksym Mirva (rzut rożny) 58', 4:1 Marcin Strzeliński 70' 4:2 Piotr Lewandowski 77'
 
WARMIA: 1. Czapliński - 20. Kesler, 3. Domurat, 10. Kowalko, 5. Randzio - 9. Strzeliński, 14. Mirva (Kpt.), 6. Matysiewicz (84' 15. M.Tuzinowski), 11. P.Górski (77' 18. Mikucki) - 7. Wójcik (88' 13' Baczewski), 19. Wierzbicki (46' 8. Krukowski)
Rezerwa: 12. Gieniusz - 18. Mikucki, 21. Sypytkowski, 13. Baczewski, 15. M.Tuzinowski, 8. Krukowski
 
ZATOKA: 1. Pietruszka - 16. Śniegocki (79' 17. Zalewski), 6. Ciepliński (Kpt.), 5. Ptaszyński, 23. P.Lewandowski - 20. Sorkowicz (82' 21. P.Wolak), 15. A.Lewandowski(75'14.Domalewski), 10. Graczyk, 9. Liszko - 7. Ł. Wolak, 11. Komorowski (21' 8. Matelski)
Rezerwa: 21. P.Wolak, 8. Matelski, 17. Zalewski, 14. Domalewski, 19. Siepsiak, 3. Gromek
 
Sędzia: Marek Bilmin (Czarna Białostocka)
Żółte kartki: Wierzbicki (WARMIA), A.Lewandowski (ZATOKA)
Widzów: 100
 
Zapis relacji LIVE ze strony http://warmiagrajewo.webuda.com/
 
1' Rozpoczynają goście.
 
6' Żółta kartka dla Bartka Wierzbickiego za faul na zawodniku gości
 
9' Po dośrodkowaniu Mirvy z rzutu wolnego obrońca gości wybija piłkę na rzut rożny. Mocno podkręconą piłkę przez Mirvę z trudem wybija Pietruszka na kolejny rzut rożny. Za chwilę znów korner dla WARMII, trzeci w odstępie dwóch minut, lecz tym razem bez zagrożenia pod bramką gości.
 
12' Wójcik sfaulowany w pobliżu pola karnego ZATOKI, po rzucie wolnym egzekwowanym przez Mirvę piłkę wybijają obrońcy ZATOKI
 
15' Znakomita szansa WARMII - efektownie wywalczoną piłkę przez Keslera otrzymuje Wójcik, podaje do Wierzbickiego, który strzela zbyt lekko i bramkarz gości nie ma problemu z obroną tego strzału
 
17' Bardzo dobra sytuacja dla gości - po podaniu z lewej strony boiska Łukasz Wolak miał pustą bramkę, lecz ofiarną interwencją Kamila Randzio wybił piłkę
 
20' Po dośrodkowaniu Matysiewicza kolejny rzut rożny dla WARMII - dośrodkował Strzeliński a Konrad Kowalko z najbliższej odległości strzałem głową zdobył prowadzenie dla WARMII! 1:0!
 
21' Zmiana w ZATOCE. Za kontuzjowanego Daniela Komorowskiego na boisko wchodzi Przemysław Matelski
 
28' Groźny strzał Kamila Graczyka z rzutu wolnego pewnie broni Czapliński
 
32' Po dośrodkowaniu Górskiego z prawej strony boiska goście wybijają piłkę na rzut rożny.
 
32' Wrzutka Matysiewicza na pole karne, piłkę otrzymuje Maksym Mirva, który w znakomitej sytuacji fatalnie pudłuje
 
34' Pierwszy rzut rożny dla gości a chwilę po nim drugi. Jednak ZATOKA nie stwarza zagrożenia po tych stałych fragmentach gry.
 
36' Strzał Adama Lewandowskiego trafia w boczną siatkę
 
37' Kontratak gości, po którym Matelski w dobrej sytuacji strzela ponad poprzeczką bramki Czaplińskiego
 
42' Błąd obrony WARMII - piłkę otrzymał z lewej strony boiska Łukasz Wolak, który wymanewrował naszą defensywę i strzałem w długi róg pokonał Czaplińskiego. Jest 1:1.
 
44' Rzut rożny dla ZATOKI. Nasza obrona popełnia duże błędy.
 
45' Kolejny korner dla ZATOKI, po dośrodkowaniu piłkę otrzymał Graczyk, który zagrywa piłkę wzdłuż linii bramkowej, lecz na nasze szczęście sytuację ratuje Łukasz Domurat
 
45' + 1' Strzał Kamila Graczyka broni Czapliński
 
46' Rozpoczyna WARMIA. W naszym zespole za Wierzbickiego wchodzi Krzysztof Krukowski
 
49' Dobra akcja WARMII - strzał Wójcika obrońca ZATOKI wybija na rzut rożny
 
50' Maksym Mirva bezpośrednio z rzutu rożnego zdobywa drugiego gola dla WARMII! Piłkę zza linii bramkowej wybił obrońca ZATOKI, lecz sędzia pokazał na środek boiska. Jest 2:1 dla WARMII!
 
52' Znów błąd obrony WARMII - akcja Kamila Graczyka, jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany i goście wywalczyli rzut rożny
 
53' Graczyk faulowany w pobliżu naszego pola karnego. Po rzucie wolnym piłkę przejmuje Łukasz Wójcik i jest faulowany przez Adama Lewandowskiego, który zostaje ukarany przez sędziego żółtą kartką
 
57' Kapitalna akcja Łukasza Wójcika z lewej strony boiska - strzał naszego napastnika blokowany przez obrońcę wychodzi na rzut rożny
 
58' Maksym Mirva z rzutu rożnego ponownie zdobywa bramkę! Mocno podkręcona piłka trafia w rękę bramkarza i wpada do siatki. WARMIA wygrywa 3:1!!!
 
62' Dwa kolejne rzuty rożne dla ZATOKI - bez zagrożenia pod naszą bramką
 
64' Ładna akcja WARMII - dobre podanie Mirvy do Krukowskiego, który zostaje sfaulowany 18 metrów przed bramką gości
 
64' Bardzo niecelne uderzenie z rzutu wolnego Marcina Strzelińskiego
 
65' Dobra akcja WARMII - Krukowski z lewej strony podaje do Wójcika, niestety uprzedza go obrońca ZATOKI. Za chwilę piłkę przejmuje Górski ale jego dośrodkowanie na rzut rożny wybija obrońca braniewian.
 
66' Znów bardzo groźne dośrodkowanie Mirvy z rzutu rożnego, lecz tym razem piłka minimalnie omija słupek bramki ZATOKI
 
68' Kolejny rzut rożny dla WARMII - tym razem Marcin Strzeliński groźnie dośrodkowuje, lecz Matysiewicz nie dochodzi do "główki"
 
70' Kapitalne podanie Krukowskiego do Strzelińskiego na lewą stronę. Nasz grający trener pewnie wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem gości i jest 4:1 dla WARMII!
 
71' Ładna akcja Macieja Keslera, po której WARMIA ma kolejny rzut rożny
 
72' Groźne dośrodkowanie Maksyma Mirvy, obrońcy wybijają piłkę
 
73' Rzut wolny dla WARMII - z 18 metrów Mirva strzela ponad bramką ZATOKI
 
75' Zmiana u gości za Adama Lewandowskiego wchodzi Filip Domalewski
 
77' Dośrodkowanie z prawej strony boiska, piłkę na naszym polu karnym otrzymał Piotr Lewandowski, który wykorzystał złe ustawienie naszych obrońców i płaskim strzałem pokonał Czaplińskiego. Jest 4:2.
 
79' Zmiana w ZATOCE - za Śniegockiego wchodzi Kamil Zalewski
 
82' W zespole ZATOKI za Sorkowicza wszedł Piotr Wolak
 
84' W WARMII za Matysiewicza na boisko wchodzi Mateusz Tuzinowski
 
85' Świetne podanie Krukowskiego do Wójcika, który fatalnie pudłuje strzelając z pola karnego
 
86' Po rzucie wolnym Mirvy Krukowski lekko zmienił lot piłki która trafiła w słupek bramki gości. To była świetna okazja do zdobycia kolejnego gola dla WARMII
 
88' W WARMII kolejna zmiana - za Wójcika wchodzi Baczewski
 
90' Ładna akcja gości - świetny strzał Piotra Wolaka i kapitalna obrona Czaplińskiego. Rzut rożny dla ZATOKI.
 
90' Sędzia Bilmin dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry
 
90' + 1' Po akcji Krukowskiego z Baczewskim goście wybijają piłkę na kolejny rzut rożny dla WARMII
 
90' + 3" Koniec meczu. WARMIA wygrywa 4:2!!!
 

niedziela, 21 lipca 2024

Warmia Grajewo wygrywa z MKS Mazur

wtorek, 16 lipca 2024

Mecz WARMIA - MAZUR (20.07)

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.