piątek, 19 sierpnia 2022

Szczuczyn

W hołdzie powstańczej Warszawie! Szczuczyn pamięta!

78 lat temu, 1 sierpnia 1944r., na rozkaz Komendanta Głównego Armii Krajowej generała Tadeusza Komorowskiego „Bora” w Warszawie wybuchło powstanie. 

 

Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od hitlerowskiej okupacji i dominacji sowieckiej. 

 


W 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zaprasza dzieci, młodzież i osoby dorosłe do udziału w biegach „W hołdzie powstańczej Warszawie! Szczuczyn pamięta!”, które odbędą się 01 sierpnia 2022r. (poniedziałek) w godzinach 10:00 – 13:00 w Starym Parku w Szczuczynie. 

 


W programie:

- złożenie wiązanek kwiatów przy tablicy upamiętniającej z epitafijną inskrypcją na ulicy Kościelnej:

„Tym, którzy poświęcili swoje życie i zdrowie dla wolnej, niepodległej oraz suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej w 100. rocznicę odzyskania niepodległości, hołd składają mieszkańcy miasta i gminy Szczuczyn.” 

 


 biegi „W hołdzie powstańczej Warszawie! Szczuczyn pamięta!”:

bieg dla najmłodszych (5-7 lat)

bieg dla dzieci 500m (8-13 lat)

bieg dla młodzieży 1944 m (14-18 lat)

bieg dla dorosłych 4400 m

 


W międzyczasie:

– animacje patriotyczne, które poprowadzi ekipa Fabryki Zabawy z Grajewa / strefa dla dzieci / wata cukrowa

 

Organizację wydarzenia finansowo wsparli Państwo Henryk i Marianna Augustowscy ze Szczuczyna oraz Pan Cezary Lidner – właściciel firmy – Geolid. Usługi geodezyjne. – ze Szczuczyna.

 

 Dziękujemy!


1 sierpnia spotkajmy się w Starym Parku w Szczuczynie i wspólnie oddajmy cześć bohaterom, którzy walczyli za wolną i niepodległą Polskę! 

Informujemy, że podczas niedzielnych biegów w godz. 10:00 – 13:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ulicy Senatorskiej, Nowej i Ogrodowej. Wjazd z ulicy Kilińskiego w kierunku ulicy Senatorskiej i z ulicy Łomżyńskiej w kierunku Ogrodowej będzie zablokowany.

 

 


Andrzej Kosmowski

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

piątek, 19 sierpnia 2022

Narodowe Czytanie 2022

piątek, 19 sierpnia 2022

Zmierz się ze Szczuką- KONKURS

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.