Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 13520 wyświetleń

Uwaga na "koperty"

W Grajewie przy ul. Mickiewicza 6 listopada 2007 r. na parkingu w okolicy Urzędu Miasta ze znakiem oznaczającym stanowisko parkingowe dla osób niepełnosprawnych została umieszczona pierwsza żółta tabliczka z hasłem: "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”.

W najbliższym czasie tabliczki baja znaleźć się w też innych miejscach Grajewa. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem zajmowania i blokowania przez pełnosprawnych kierowców tzw. "kopert" parkingowych, czyli miejsc przeznaczonych wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. W ten sposób Policja oraz władze miasta chcą walczyć z zachowaniem osób, które zajmują miejsca kierowcom - inwalidom.

Zorganizowanie takiej akcji i oznakowanie około 20 parkingowych "kopert" w mieście odbywa się z inicjatywy naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego – Bogdana Hirniaka (foto) :

"Podczas pobytu w Toruniu zauważyłem podobne tabliczki na terenie miasta. Po powrocie do Grajewa napisałem pismo do burmistrza, w którym przedstawiłem poglądy i chęć zrealizowania podobnej akcji u nas w Grajewie. P. K. Waszkiewicz przystał na propozycję – za co dziękuję! Wczoraj zawiesiliśmy pierwszą tabliczkę, kolejne będziemy sukcesywnie przyczepiać w pozostałych miejscach. Być może kierujących coś "za serce chwyci" i zwrócą uwagę na takie oznakowanie."

Wielu kierowców po prostu nie zdaje sobie sprawy, że utrudnia życie niepełnosprawnym użytkownikom dróg. Muszą oni szukać miejsc, które zwykłe są niedostosowane, np. zbyt wąskie, aby kierowca mógł swobodnie, nie wysiadając zza kierownicy, wyjąć wózek inwalidzki i rozłożyć go obok samochodu. Osoby niepełnosprawne wobec takiej beztroski są pozbawione możliwości normalnego i swobodnego funkcjonowania.

Policja apeluje do kierowców, aby starali sie zwracać uwagę na "koperty" i nie parkowali w miejscach zarezerwowanych.

e-Grajewo.pl


piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (5)

Perzy okazji tego tematu , mam pytanie kto "wybrał miejsce dla inwalidy na parkingu obok dzwnnicy? - jest to najtrudniejsze miejsce dla parkującego , tem bardziej dla inwalidy. wybrano dla inwalidy.

Zgadzam się z Grajewianką. Można odnieść wrażenie, że miejscowa policja wie kto parkuje na "kopertach" i dlatego nie wyciąga konsekwencji, ...

PRZY ZUS I PZU TERZ JEST KOPERTA.ICO Z TEGO JAK NIE MA PODJAZDU DLA NIEPEłNOSPRAWNYCH TYLKO Są SCHODY.

czy tym pojazdem , który jest na 2 fotce , to też osoby niepełnosprawne przyjechały ? ? przecież to też jest "koperta" ..

popieram bardzo dobra akcja bo naprawdę w naszym mieście jest ogólny brak tolerancji dla osób pełnosprawnych a co dopiero mówić dla niepełnosprawnych
wściekłość mnie ogarnia gdy widzę "prezesa" który to swoim "świetnym" autem parkuje na miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych uważając że jeżeli ma trochę pieniędzy to mu wszystko wolno
tępić trzeba taki brak kultury i dyskryminację osób niepełnosprawnych
moja uwaga dla tych co nie rozumieją - niepełnosprawni to nie tylko ludzie na wózkach, ale także inni
pozdro dla "prezesów" którzy nie mają jeszcze swoich miejsc i parkują na miejscach dlaniepełnosprawnych

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.