środa, 25 maja 2022

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 9536 wyświetleń

Uwaga ślisko -zdarzenia drogowe

1/
6 grudnia 2016 r. przed godz. 8.00 na trasie Wojewodzin - Grajewo (za rondem) doszło do zdarzenia drogowego. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. (foto)

Z policyjnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki KIA Carnival w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, wpadła w poślizg, po czym pojazd zatrzymał się na boku.

36 – letnia mieszkanka powiatu grajewskiego podróżowała z dzieckiem. Była trzeźwa, została ukarana mandatem.

fot. e-Grajewo.pl

 

___________
2/
6 grudnia br. w godzinach rannych dyżurny grajewskiej jednostki policyjnej otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w rejonie miejscowości Pieniążki, na drodze Grajewo – Białaszewo. Dwie osoby przetransportowano do szpitala.

 Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierująca samochodem osobowym marki Opel Corsa, mieszkanka powiatu grajewskiego nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. Wraz z 28 – letnią kobietą podróżowała jej 4 – letnia córka. W wyniku doznanych obrażeń, poszkodowane trafiły do Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku.
 
 Kierująca została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Była trzeźwa. Zostało jej zatrzymane prawo jazdy.
 

Komentarze (14)

Bardzo dzisiaj ślisko, niebezpiecznie.

dzięki bogu że nic się nie stało tej kobiecie i jej dziecku!! bóg czuwał!!! bardzo slisko było dzis rano!!

Witam
Szanowni, zawsze kiedy czytam tego typu informacje zastanawia mnie dlaczego karani są tylko kierujący, a nigdy zarządcy dróg. Dlaczego to tylko na kierowców nakładane są mandaty lub zatrzymywane prawo jazdy tak jak w tym przypadku - jakimi przesłankami kierował się policjant zatrzymując dokument? Jaka w jego ocenie była bezpieczna prędkość na nieprzygotowanej przez zarządcę drodze (w tym przypadku nieposypanej). Czy może bezpieczna prędkość to taka, z którą jeżdżą samochody służb drogowych? Nigdy nie słyszałem by mandatem ukarana została osoba odpowiedzialna za stan techniczny drogi - ale po co, kierowce łatwiej, zawsze może przecież nie dostosować prędkości do warunków.

może trzeba zacząć karać tych co odpowiadają za drogi że nie są posypane a nie wini się tylko kierowców najlepiej napisać nie dostosował prędkości do warunków na drodze niech policja zacznie karać też zarządców drug

to nie kierowca powinien mieć zatrzymane prawo jazdy tylko ci,co odpowiadają za bezpieczeństwo i drogę,która nie powinna być śliska

Czasami droga jest ok. a miejscami może być lód na którym można wpaść w poślizg. Dla tej kobiety to już i tak skończyło się żle, ale policja oczywiście musi jeszcze ukarać i zatrzymać prawko zanim karetka zabierze obitą kobietę do szpitala, bo a nuż nie przeżyje i kasa z mandatu przepadnie. A służby drogowe są w tym przypadku niewinne? W końcu jest okres zimowy i należy trochę zadbać o drogi, w końcu płacimy podatki, te w paliwie również.

Nie powinna przyjmować mandatu. Sprawa trafiłaby do sądu grodzkiego i zaczęła by się zabawa, że mimo gołoledzi nie został tam rozsypany piasek przez służby, które zdaje się mają płacone za utrzymanie dróg. Nie myślę aby matka z dzieckiem jechała ryzykownie. Z drugiej strony nasza ojczyzna jest jednak okrutna bo w nieszczęściu, które spotkało poszkodowaną kobietę (stres, uraz psychiczny, straty materialne) funkcjonariusz tej ojczyzny nakłada mandat karny okradając ją dodatkowo. Idąc tym tokiem rozumowania sprawce takiego zdarzenia, będącego pod działaniem alkoholu czy narkotyków funkcjonariusz powinien zastrzelić na miejscu bez sądu aby zachować proporcje nakładanych sankcji.

Witam
Ciśnie mi się na myśl pytanie do policji i służb drogowych, czy to auto wpadło w puślisk w wyniku niedostosowania prędkości na dobrze, albo chociaż dostatecznie przygotowanej do panujących warunków drodze? czy wpadło w poślizg bo zarządca drogi, konkretna osoba, nie instytucja olała sprawę i nie wysłała na czas piaskarek? A może nie wysłała ich w ogóle? Ciekawe, czy policja oprócz zatrzymania prawa jazdy, powiadomiła również zarządcę o oblodzeniu na tej drodze?, a może i na niego, za niedopełnienie obowiązków i spowodowanie zagrożenia życia nałożony został mandat?

To jest nie w porządku odbierając prawo jazdy kierujàcej.Na jakiej podstawie policjant stwierdził,źe podwójnie poszkodowana nie zachowała bezpiecznej prędkości.Sam jestem kierowcą z długoletnim stażem i zapewniam,że wielokrotnie gdzie prèdkość była np.60 km ja jechałem 5/10km i także wpadłem w poślizg a niejednokrotnie i obróciło samochód.Wcześniej do odpowiefzialności pociągani byli zarządcy dróg.Oni to odpowiadają za zimowe utrzymanie dróg./kowal zawinił a Cygana powiesili/Ofiara trafiła na nadgorliwego policjanta który poszedł na skróty -policjant zawsze powie,źe było zachować bezpieczną prędkość.

Nawet przy jeździe 20-30 km na godzinę samochód potrafi postawić w poprzek jezdni. Tego doświadczyłam jadąc najostrożniej, jak to było możliwe.

Zatrzymywanie prawa jazdy za kraksę na lodzie to bezprawie. A tak w ogóle, to ludziska nie rozumieją, że zimą ABS, niestety, sprawia, ze auto na śliskiej nawierzchni bardzo kiepsko hamuje.
W instrukcji samochodu pisze wyraźnie, że na śliskim ABS znacznie wydłuża drogę hamowania, ale kto by tam czytał instrukcje...

Jakie dachowanie czy wy ludzie jesteście ślepi. Panowie policjanci żal dupe sciska

macie wszyscy rację ale od zatrzymania prawa jazdy to jest SĄD a nie pan w białej czapce policjant nie jest ani sędzią ani prokuratorem organem prawnym jest SĄD niech to w końcu ktoś wytłumaczy dlaczego tak się dzieje bo zabranie prawa jazdy przez policję za spowodowanie kolizji staje się ostatnio modne

może pon/i prokurator znajdzie winnego za zły stan drogi i dobierze się do dupy nierobom a tak niedostosowanie, tylko ludzi dla ludzi

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.