poniedziałek, 29 maja 2023

Wiadomości

Ukradli dwie pary okularów

14 mieszkańców woj. śląskiego próbowało „sterroryzować” kierowców autokaru. Wszyscy zostali zatrzymani na przejściu granicznym w Budzisku ( FOTO) 

Wczoraj nad ranem do funkcjonariuszy Straży Granicznej na przejściu polsko-litewskim zgłosiło się dwóch kierowców autokaru przewożącego kibiców na Łotwę. Mężczyźni sprawiali wrażenie przerażonych. Opowiedzieli strażnikom o podróży z Chorzowa, w trakcie której pasażerowie autokaru wielokrotnie grozili im pozbawieniem życia. Pracownicy przejścia granicznego nie dopuścili autokaru do dalszej jazdy. Odstawili go na boczny parking i wezwali na miejsce Policję. Mundurowi zatrzymali wszystkich  pasażerów autokaru.
 Jak ustalili suwalscy policjanci w piątek wieczorem z Chorzowa wyjechał autokar z 14 mężczyznami. Celem podróży był wyjazd na zawody kick boxingu w Rydze na Łotwie. Tam miał walczyć jeden z ich kolegów, który najprawdopodobniej już był na miejscu. Według relacji kierowców przez większą część drogi kibice pili alkohol. Mniej więcej po minięciu Warszawy pasażerowie zaczęli zachowywać się agresywnie najpierw wobec siebie, a później wobec kierowców. Co kilkanaście minut kazali zatrzymywać autokar, wychodzili na zewnątrz. Gdy w końcu jeden z kierowców odmówił w jego stronę padały groźby, że jeśli nie zatrzyma pojazdu to ci po prostu go zabiją. Po tych słowach prowadzący autokar posłusznie wykonywali już wszystkie polecenia pijanych kibiców. Byli tak zastraszeni, że bali się zadzwonić po Policję. Planowali nawet na jednym z przystanków zostawić autokar i uciec, gdyż obawiali się, że groźby zostaną spełnione.

Według ich relacji na jednej ze stacji benzynowych, najprawdopodobniej w Grajewie pasażerowie ukradli dwie pary okularów. Dopiero w sobotę rano na przejściu granicznym w Budzisku kierowcy zdecydowali się poprosić o pomoc funkcjonariuszy Straży Granicznej. Okazało się, że prawie wszyscy awanturnicy byli pijani. Mieli od pół do ponad dwóch promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymani to mieszkańcy województwa Śląskiego w wieku od 18 do 33 lat. Dzisiaj 13 z nich usłyszało zarzut stosowania gróźb karalnych oraz zmuszania do określonego zachowania. Ostatni z czternastki zachowywał się spokojnie i nie brał udziału w awanturze. Zgodnie z kodeksem karnym mężczyznom grozi teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Suwałkach.

mł.asp. Kamil Tomaszczuk

poniedziałek, 29 maja 2023

19 Podlaski Rajd Moto Retro w Grajewie

niedziela, 28 maja 2023

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.