Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11162 wyświetleń

Strajk byłby ostatecznością

W dniach 10 - 13 marca 2008 roku w Szpitalu Ogólnym w Grajewie odbyło się referendum, w którym średni personel medyczny (pielęgniarki, położne i technicy medyczni) wypowiedział się na temat wynagrodzeń możliwych do uzyskania w swoim zakładzie pracy.

W referendum wzięło udział 203 osoby, wszyscy głosujący wypowiedzieli się za wzrostem wynagrodzeń i większość z nich (201 osób) za ewentualną akcją strajkową w przypadku braku decyzji o podwyżkach. Zarządy związków zawodowych, które przeprowadziły referendum są w trakcie przygotowywania i przedstawiania swoich postulatów i prowadzenia rozmów. W razie braku porozumienia z dyrekcją w kwestii otrzymania podwyżek personel średni deklaruje gotowość podjęcia manifestacji, protestów, ze strajkiem włącznie.

- Średni personel medyczny zarabia zdecydowanie za mało, oczekujemy wzrostu wynagrodzeń. Na maj 2008 zapowiadana jest wyższa wycena 1 punktu w kontrakcie z Narodowym Funduszem Zdrowia. Nie żądamy podwyżek natychmiast, swoimi działaniami przygotowujemy się do nowej sytuacji, która czeka nas w maju. Zależy nam na dojściu do porozumienia w drodze negocjacji. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja finansowa szpitala i nasze wynagrodzenia są ściśle związane z realizacją kontraktu z NFZ, tym samym świadczeniem wszelkiego rodzaju usług medycznych, czyli normalną pracą szpitala. W tym momencie chcę przeprosić mieszkańców powiatu grajewskiego i okolic, naszych obecnych i potencjalnych pacjentów, którzy poczuli się zaniepokojeni źle zrozumianą wypowiedzią i błędnym komunikatem, który pojawił się w mediach. Zaprzeczam jakoby szpital już przystępował do strajku, nie padło z moich ust takie stwierdzenie, informowałam jedynie o przeprowadzonym referendum. Jako radna mam poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo mieszkańców w kwestii zdrowia. Przystąpienie do strajku związane jest z odpowiednią procedurą, nie przeprowadza się go natychmiast po referendum. Jeszcze raz podkreślam, że chcemy dojść do porozumienia, jestem przekonana, że osiągniemy je, strajk byłby ostatecznością – powiedziała nam przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych mgr Jadwiga Dembińska.

e-Grajewo.pl

wtorek, 23 lipca 2024

Ogłoszenie UM w Grajewie

Komentarze (2)

zależy której pielegniarce się należy podwyżka tylko tym z powołania a mało ich ..

a ja mysle że dlatego ich mało bo za to co najważniejsze czyli życie płaci się psie pieniądze
bo każda maszynę lub urzadzenie można naprawić lub wymienić na nową i zakład funkcjonuje a w przypadku zdrowia niema takiej możliwości. po 25 latach pracy
900zl . dlaczego ministrowie nie chca sie leczyć tam gdzie mieszkaja . bo wiedza że za takie pieniadze nie ma szans na dobra opiekę tylko że ministrem jest sie z wyboru a człowiekiem całe życie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.