wtorek, 27 lutego 2024

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 9068 wyświetleń

Spotkanie opłatkowe w SP4

Boże Narodzenie to czas niezwykły i pełen magii. Przygotowujemy się do niego z radością, ale też z pewną zadumą i wzruszeniem.

“Taki wieczór uspokaja serce...” – mówiła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie H. Muryjas - Rząsa podczas spotkania opłatkowego 14 grudnia 2006 do zebranego grona uczniów, rodziców, swoich kolegów - pedagogów oraz przyjaciół szkoły. Rodzinną atmosferę, jak co roku, pomagali tworzyć emerytowani nauczyciele i pracownicy, o których nie zapomina się podczas szkolnych uroczystości. Mają oni możliwość przeżywania radosnych chwil w miejscu, z którym są związani od lat.

Świąteczne dekoracje z gwiazdą betlejemską, aniołami, kolędy, uboga stajenka w przedstawieniu uczniów, wszystko to w poetycki sposób przybliżało historię tego co dawno temu wydarzyło się w Betlejem.

Jasełka przygotowane przez Violettę Curyło i Irenę Konopko z przejmującymi kreacjami aktorów na długo pozostaną w pamięci. Jak potwierdzał Starosta Grajewski J. Augustowski – taki wieczór to na pewno czas refleksji, ale Jego serce, pod wpływem wzruszenia, biło o wiele szybciej. 

Po wysłuchaniu czytania Słowa Bożego przygotownego przez ks. T. Wilgę, wszyscy, wedle symboliki łamania chleba przez Chrystusa w czasie Ostatniej Wieczerzy, tradycyjnie łamali się opłatkiem i składali świąteczne życzenia.


foto 4 – (od lewej) Starosta Grajewski J. Augustowski oraz prowadzący galę L. Pietrzykowska i W. Koniecko

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Grajewskie spotkania z historią

poniedziałek, 26 lutego 2024

Wieści z ZS nr 2

Komentarze (3)

Tam moja siorka jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!choc raz z niej pozytek jest!!!!!!

dlaczego nie ma wszystkich dzieci na zdjęciu!!! mojej córki został tylko kawałek skrzydełka!!!

Pozdrawiam całą SP 4 z Grajewa!!! Skończyłam tę szkołę 19 lat temu!!! Ciepły uśmiech dla p. Jerulanka- wychowawcy i p. Rostkowskiej- bibliotekarki, którą wypatrzyłam na zdjęciu. I dla kuzyneczki Oli w roli lekarza.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.