piątek, 22 października 2021

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 1078 wyświetleń

SP 2 uczciła rocznicę zsyłki Polaków na Syberię

SP 2 uczciła rocznicę zsyłki Polaków na Syberię

17 września 2021r. uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie uczcili 82 rocznicę zsyłki Polaków na Syberię. Przez ostatnie dwa stulecia słowo "Syberia" miało szczególny wydźwięk. Tragiczny los kilku pokoleń Polaków spowodował, że Syberię nazwano ziemią przeklętą, krainą, gdzie nie ma nadziei. W narodowej świadomości kojarzyła się ona zawsze  z poniewierką, cierpieniem, tragedią, czy nieludzką ziemią.


Mamy moralny obowiązek pamiętać o tych, którzy stracili życie, którzy przeszli przez piekło zesłania. Wydarzenia te znalazły miejsce w świadomości młodzieży, tych przerażających faktów 
nie wolno zapomnieć młodym pokoleniom. Uczniowie "Dwójki" z klas VIII d i VII b przygotowali okolicznościowy montaż słowno - muzyczny pod hasłem "Niech pamięć przetrwa". Na uroczysty apel zaproszono żywych świadków historii - Sybiraków. Zebrani usłyszeli autentyczne relacje o trudnych, dramatycznych historiach, dowiedzieli się jakie były przyczyny i skutki deportacji, a także jak wyglądało życie na zesłaniu. Po apelu Dyrektor Barbara Ciszewska zaprosiła gości na poczęstunek. Dzień Sybiraka na trwałe wpisał się w tradycję SP nr 2 w Grajewie.

 

czwartek, 21 października 2021

Gra miejska "Śpiące kasztany" - weź udział!

czwartek, 21 października 2021

Tykocin Pomnikiem Historii

Komentarze (1)

Pięknie, szkoda tylko,że władz nie widać na zdjęciach.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.