Powiat Grajewski

Przysięga wojskowa w Kolnie

„Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej …” tymi słowami blisko 80 ochotników złożyło dziś (22.09.2023 r.) przysięgę na terenie niedawno powstałej jednostki Wojskowej w Kolnie, gdzie tworzony jest batalion zmotoryzowany wchodzący w skład 1. Dywizji Piechoty Legionów.  

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem raportu Ministrowi Obrony Narodowej Mariuszowi Błaszczakowi przez gen. dyw. Norberta Iwanowskiego, po którym odśpiewano hymn Polski. Następnie żołnierze wymówili słowa, w których ślubowali bronić niepodległości i granic naszego kraju. 

 

W trakcie uroczystości Minister Mariusz Błaszczak wręczył medale wyróżnionym żołnierzom, którzy odebrali je w obecności swoich najbliższych. 

 

W swojej wypowiedzi Minister pogratulował wszystkim nowo zaprzysiężonym żołnierzom, dziękując im za odwagę i chęć służenia Ojczyźnie, zachęcając równocześnie innych do wstąpienia w szeregi wojska. Podkreślił także, że obronność kraju w obliczu zagrożenia płynącego zza wschodniej granicy jest obecnie niezmiernie ważna. Zapewnił, że rząd wykonał i nadal będzie wykonywał szereg zadań zwiększających bezpieczeństwo kraju, czego dowodem jest nie tylko dzisiejsza uroczystość, ale także otwieranie nowych jednostek szczególnie w województwach sąsiadujących ze wschodnią granicą.

 

Na zakończenie odbył się przemarsz żołnierzy oraz defilada wozów bojowych.

W uroczystości udział wziął Starosta Grajewski Waldemar Remfeld.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.