niedziela, 14 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 12433 wyświetleń

Projekt PCPRu

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie już drugi rok realizuje projekt „Dobry start, lepsze jutro – program aktywizacji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
W bieżącym roku w projekcie bierze udział 64 beneficjentów, są to młode, uczące się osoby pochodzące z powiatu grajewskiego.


Dotychczas uczestnicy projektu doskonalili swoje umiejętności na szkoleniach z psychologiem i doradcą zawodowym. Obecnie prowadzone są kursy zawodowe, takie jak kurs prawo jazdy kat. B, C, C+E, i T, kurs obsługi wózków widłowych, pracownik administracyjno – biurowy i księgowość komputerowa z obsługą kas fiskalnych. W sierpniu planuje się rozpoczęcie kursów: makijaż i wizaż, technolog robót budowlano – wykończeniowych, kelner – barman z modułem językowym oraz kurs ECDL.

 

„Dobry start, lepsze jutro –program aktywizacji społecznej i zawodowej  - 2009"

Efektem projektu ma być podniesienie kompetencji społecznych i kwalifikacji zawodowych uczestników, przez co zwiększy się ich konkurencyjności na rynku pracy.

 

Komentarze (2)

dla ludzi w jakim wieku przeznaczone są te kursy???czy osoba uczaca się w LO,mająca 17 lat może zapisać się na kurs???i w jaki sposób może się zapisac???

He zdjęcie jest z kursu z tamtego roku ;p

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.