Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 5328 wyświetleń

Pokrzywdzeni stracili 220 tysięcy złotych

Do policjantów zgłosiły się cztery osoby, które zostały oszukane w sieci.

Kobieta odebrała wiadomość od znajomej z portalu społecznościowego. Zapytana o numer telefonu podała go. Rzekoma znajoma poinformowała ją, że wygrała 1700 złotych. Aby odebrać wygraną musiała przesłać zdjęcie karty bankomatowej. Czujna suwalczanka dopytywała się ,,znajomej” czy to nie jest oszustwo. Otrzymała informację, że "znajoma" też tak zrobiła i wygrała. Następnie kobieta podała numer klienta i hasło do swojego konta. W międzyczasie potwierdzała transakcje, ciągle tym samym hasłem. W trakcie procederu odebrała telefon z banku. Pracownik pytał czy jest świadoma kredytu, który zaciąga. Kobieta zajęta innymi obowiązkami potwierdziła swoje dyspozycje bankowe. Niestety dopiero po fakcie dowiedziała się, że konto jej koleżanki na portalu społecznościowym zostało przejęte przez oszustów. Suwalczanka zamiast odebrać wygraną straciła 38 tysięcy złotych.

 

Kolejna z oszukanych osób zainteresowała się reklamą internetową, oferującą możliwość zarobku. Chodziło o inwestycje w ropę i gaz. Z seniorką skontaktował się telefonicznie fałszywy doradca inwestycyjny, który oferował kobiecie pomoc i opiekę przy dokonywaniu poszczególnych inwestycji. Aby suwalczanka mogła rozpocząć inwestowanie, fałszywi doradcy twierdzili, że musi przelać wartość minimum 1000 złotych na wskazane konto. Suwalczanka, myśląc, że inwestuje, przelała tam podaną kwotę. Następnie, wykonując poszczególne polecenia rzekomych doradców finansowych, kobieta zainstalowała na swoim komputerze wskazaną przez oszustów aplikację do zdalnej obsługi urządzenia. W ten sposób przestępcy uzyskali dostęp do kont kobiety. W międzyczasie kobieta dostawała informacje, dotyczące inwestycji. Wszystko wyglądało profesjonalnie. W efekcie oszuści wypłacili z jej kont wszystkie oszczędności. W wyniku działań oszustów seniorka straciła łącznie ponad 170 tysięcy złotych.

 

Kolejne dwie osoby także zgłosiły, że zostały oszukane podczas inwestowania w kryptowaluty. Niestety, zarówno mężczyzna, jak i kobieta, przelali na wskazane przez oszustów konta pieniądze i już ich nie odzyskali. Łącznie stracili niemal 10000 złotych.

 

piątek, 19 kwietnia 2024

Głos na TAK - Dariusz Latarowski

piątek, 19 kwietnia 2024

Zablokowana droga S61 Guty-Szczuczyn

Komentarze (9)

Jakoś mi nie szkoda takich rekinów biznesu, a to wszystko przez chciwość.

Czy podlascy policjanci ujmują takie zdarzenia w swoich statystykach?

Kobieta "wygrywa nagrodę", pracownik z jej banku dzwoni z pytaniem czy jest pani świadoma, że zaciąga kredyt, kobieta jest tak zajęta jakimiś innymi sprawami, że mówi tak. Ciekawe jaka to była sprawa (czyżby jakaś związana z zagrożeniem życia), że nie biorąc kredytu potwierdziła, że go bierze? W niektórych przypadkach to już nie tylko ręce opadają jak się czyta podobne przypadki.

Pouczający przypadek, atak z wykorzystaniem facebuka to coś nowego.

Niestety ludzie dzielą się na dwie kategorie: wilki i owce..

Tyle się mówi o tym, różne akcję.programy w tv , tylko ktoś psychicznie niezrównoważony może uwierzyć w coś takiego, osobiście nie żal mi tych baranów,niech ich strzygą dalej

no dokladnie , przeciez to jest jak okradanie malych dzieci , wystarczy powiedziec komus ,ze cos wygral i kobieta od razu wysyla numer klienta i haslo . Naiwnosc tych ludzi przeraza , naprawde sie nie dziwie ,ze sa oszukiwani.

Chciwość, chciwość i jeszcze raz chciwość. A Pan Bóg nie lubi chciwości.

To wszystko przez lenistwo i wygodę. Ludzie chcą teraz wszystko załatwić przez telefon. Poczynając od zamawiania jedzenia po szukanie pracy, do tego smsem. Jak można ustalać warunki pracy nie widząc osoby do pracy. Czasami za wygląd nie dałbym 5 zł/h.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.