Wiadomości

Pogotowie wymienia sprzęt

   W związku z ciągłym postępem techniki medycznej Pogotowie Ratunkowe sukcesywnie wymienia sprzęt przeznaczając na to większą część swoich przychodów. Zakupione defibrylatory to najnowszy model wyprodukowany przez światowego lidera, firmę Welch Allyn.

 Zakupione przez  Pogotowie Ratunkowe z własnych środków urządzenia, to profesjonalne, przenośne, systemy intensywnej opieki medycznej  Przeznaczone są do zastąpienia starszych urządzeń typu Lifepack w ambulansach Państwowego Ratownictwa Medycznego.  Posiadają wiele możliwości.
  
Stanowią połączenie:

-  monitora EKG (zapis 3, 5 lub 12 odprowadzeniowy)
- dwufazowego defibrylatora  pracującego w systemie ręcznym lub półautomatycznym AED z komendami głosowymi
-  nieinwazyjnego stymulatora pracy serca  do wykonywania np. kardiowersji
-  pulsoksymetru (pomiar tętna i saturacji)
-  miernika ciśnienia tętniczego i temperatury ciała
-  urządzenia do monitorowania oddechu
Posiada system alarmów uruchamianych w przypadku przekroczenia wartości granicznych parametrów ważnych dla życia funkcji organizmu.   Charakteryzują się małymi wymiarami, niewielkim ciężarem i dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych typu upadek z wysokości, najechanie przez samochód, warunki atmosferyczne itp. Posiadają duży czytelny ekran z jednoczesnym wyświetleniem wszystkich ważnych dla życia parametrów, funkcję dokumentowania zapisów EKG, podanych leków i wykonanych czynności reanimacyjnych, notatki głosowe, kartę pamięci o dużej pojemności i faks. Wewnętrzna drukarka umożliwia wydruki EKG i raportów z przebiegu akcji reanimacyjnej.
   Ważną zaletą jest także możliwość transmisji zapisów EKG poprzez system MOBITEX lub system telefonii komórkowej do komputera PC np. w Szpitalnym Oddziale Kardiologicznym.  Koszt takiego urządzenia jest porównywalny do ceny samochodu klasy np. Fiat Panda.

Zbigniew Perkowski
Pogotowie Grajewo

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.