niedziela, 5 lutego 2023

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 8360 wyświetleń

Podwyżka dla mundurowych

W 2016 roku funkcjonariusze policjanci, strażacy, strażnicy graniczni oraz funkcjonariusze BOR, otrzymają po około 200 zł podwyżki - zdecydował rząd, wydając rozporządzenia w tej sprawie.

"Regulacje te powinny przyczynić się do podniesienia satysfakcji z pełnionej służby przez funkcjonariuszy i mają stanowić dodatkowy czynnik motywacyjny do jej podejmowania" - czytamy w komunikacie po posiedzeniu Rady Ministrów.

Obecnie policjanci zarabiają średnio 4 372 zł, po zmianach przeciętne wynagrodzenie wyniesie 4 591 zł. Strażacy zarabiają średnio 4 280 zł, po nowym roku będą otrzymywali 4 494 zł.

Dla pracowników cywilnych służb mundurowych również przewidziane są podwyżki. Ustawa budżetowa zakłada 6% wzrost funduszu wynagrodzeń.

 

 

 

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

Komentarze (11)

czystki dały oszczędnosci na podwyżki

a co z podwyzkami dla żołnierzy juz oni sie nie licza

Zapytajcie policjantów kto tyle zarabia a może inaczej ile zarabia zwykły policjant a ile góra bo ta średnia to nie wiem skąd

To chyba jakieś jaja policjant średnio ma 4372 skąd ta kwota czy to prima aprilis

Za co. się pytam.Za mandaty,za szykanowanie

ta średnia u mundurowych to jak u nauczycieli więc co się dziwicie

A ja ich ciągle widzę jak upominają pijaczków, łapią opszczymurków i spisują gówniarzy. Tam gdzie się ciągają albo jakieś większe kozaki to głowa zawsze w inną stronę. A po za tym taki krawężnik to tyle to może u przełożonego pooglądać.

Nigdy nie widziałem takiej wypłaty :(
Hmmm..... No ale cóż zrobić.....średnia to średnia :D
Dół zarabia 2000, góra 10000 zł i więcej. Wszystko razem dodać a następnie podzielić przez ilość funkcjonariuszy w kraju i zarobki mamy jak ta lala ;)

a zolnierze i ratownicy medyczni ? zalosne...

Te 200zł to brutto czy netto,przed czy po podatku?

Żołnierze dostali podwyżki pod koniec 2014, a policjanci i strażacy wtedy nic.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.