piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

  • 32 komentarzy
  • 14442 wyświetleń

Podrzucają śmieci !

Plagą stało się podrzucanie przez niektórych mieszkańców domków jednorodzinnych śmieci z własnych posesji w miejsca publiczne - uważają oni, że odpadów można pozbyć się zupełnie za darmo i często pod osłoną nocy podrzucają je do pojemników przy blokach os. Południe czy Centrum. Przecież z  moralnego punktu widzenia podobne działanie to nic innego jak okradanie własnego sąsiada.

Mieszkańcy bloków mają poczucie niesprawiedliwości, wiedząc, że płacą za wywóz odpadów z ich osiedlowych śmietników, podczas gdy bezpłatnie korzystają z nich mieszkańcy pobliskich domków jednorodzinnych. Efekt jest taki, że osiedlowe kontenery zapełniają się śmieciami szybciej, niż zdążą je opróżnić firmy wywozowe. Pojemnik, który może pomieścić tylko odpady pochodzące z gospodarstw mieszkańców osiedla „pęka”  od podrzucanych śmieci. Skutkuje to większymi kosztami wywozu odpadów. Właściciel nieruchomości – spółdzielnia czy wspólnota mieszkaniowa musi zorganizować dodatkowy odbiór śmieci. To z kolei powoduje wzrost opłat za ich wywóz, każda dodatkowa usługa kosztuje, a mieszkańcy tak czy inaczej uiszczają zapłatę w czynszu. Słusznie zatem buntują się, bo z jakiej racji mają płacić za nieswoje śmieci. „Cwaniactwo” niektórych najlepiej widać z okien, nieuczciwi potrafią podjechać nawet z przyczepką i dokonać rozładunku w mgnieniu  oka. Coraz częściej jednak udaje się ustalić właścicieli bezpańskich śmieci, a wtedy sprawa może skończyć się w sądzie. Spółdzielnia  Mieszkaniowa stara się reagować na sygnały mieszkańców, prowadzi również działania we własnym zakresie.

W celu wyeliminowania nieuczciwego pozbywania się odpadów pracownicy Urzędu w asyście funkcjonariuszy Straży Miejskiej kontrolować będą stan porządku na terenie miasta sprawdzając, czy mieszkańcy mają zawarte umowy na wywóz śmieci, czy posiadają rachunki za ich wywóz oraz czy wielkość ich pojemników  jest dostosowana do liczby mieszkających osób. Od mieszkańców niespełniających tych warunków, będzie egzekwowany obowiązek przestrzegania regulaminu utrzymywania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Grajewo poprzez upomnienia oraz nakładanie mandatów za jego nieprzestrzeganie. – Każdy właściciel prywatnej posesji oraz działalności gospodarczej musi posiadać umowę na wywóz nieczystości z przedsiębiorstwem zajmującym się oczyszczaniem - powiedział nam kierownik działu technicznego PUK

W większych miastach spotyka się już zakładanie monitoringu w śmietnikach, czy stanie się to również w Grajewie, jeśli skala zjawiska będzie się powiększać?

e-Grajewo.pl

czwartek, 27 stycznia 2022

50 osób zakażonych w Grajewie

Komentarze (32)

Jako właściciel domku jednorodzinnego wypraszam sobie takie oskarżenia dotyczące podrzucania śmieci do śmietników spółdzielni. Natomiast pragnę zauważyć, że mieszkańcy spółdzielni prowadzący swoje dzieci nie zwracają uwagi na wyrzucane papierki po batonach, soczkach pod płotem prywatnej posesji nie wspomnę o petach, butelkach i puszkach po piwie. Nie sądze aby moi sąsiedzi, którzy mieszkają na tej samej ulicy śmiecili sobie pod domem. Jeżeli już poruszono temat śmieci to raczej proszę przyczyn szukać wśród spółdzielców, a nie właścicieli domków jednorodzinnych.

Zgadzam sie z powyższym.Ja mam zawartą umowę ze spółdzielnią mieszkaniową i wynoszę swoje odpady do sąsiedniego śmietnika.Tylko że w koło mojej posesji mam okropne zaśmiecenie ,do którego przyczynili się ludzie mieszkający w sąsiednim bloku.Mimo kilku skarg nadal jest bałagan.A przez niewiedzę ludzką,podglądanie w oknach sąsiadów z prywatnych posesji została napisana ta oto śmieszna wypowiedz.Wszystko i wszystkich w koło interesuje prócz własnych śmieci i bałaganu robionego wszędzie jak również przy śmietnikach.

Do szczesliwego wlasciciela:wyraznie jest napisane ze "niektórzy" wiec nie ma co sie oburzać.Tak samo jak niektóre dzieci śmiecące,niektórzy dorośli pijacy piwo i wyrzucający puszki po piwie wprost pod blok.Nagminne to jest zjawisko równiez na Wiktorowce,gdzie ludzie nie tylko z pobliskich domkow jednorodzinnych ale również z calego miasta podjeżdzają samochodami pod śmietnik i z bagażnika wyciągają wielkie wory ze śmieciami.Moze trzeba postawić tabliczke z napisem "tylko dla mieszkańcow blokow"?Bo robione to jest nie tylko pod osloną nocy a wręcz w bialy dzien bez żadnego wstydu.Niezch każdy patrzy na siebie ,jeśli postepuje ok to nie ma co sie martwić,a ci co chcą zaoszczędzic i podrzucają swoje odpady moze sie zastanowią jeśli bedzie im coś za to groziło.

Nie ma potrzeby obarczać się wzajemnie oskarżeniami o to kto wyrzucił gdzie smieci, czyje dziecko rzuciło papierek, a czyje kartonik po soczku. Powyzszy tekst jest faktycznie stronniczy i "wrzucający" wszystkich mieszkańców domów jednorodzinnych do jednego wspólnego worka. Powinniśmy jednak sami spojrzeć na siebie, na swoje zachowanie, własnych dzieci i rodzin. Musimy zrozumieć, że jeżel będziemy oglądali się na innych, a nie patrzyli na siebie to nigdy w mieście nie będzie czyściej i ładniej. Potrafimy tylko wymagać od Miasta - Burmistrza, pracowników UM, żeby "coś z tym zrobili". To my widzimy kto wyrzuca śmieci na ulicę, kto wynosi z domku do śmietników osiedlowych. Nie bujmy się zwróćmy uwagę, a wstyd jest naprawdę potężną "bronią"

No dobra jak nie chcecie to niech wyrzucają na ulice. A tak to przynajmniej trafią do kontenerów a nie na wasze podwórka. Nie macie co pisać ??

grajewianka:
ten kto widzi samochód podjeżdżający pod śmietnik powinień spisać nr rejestracji i zglosic do władz, kilka takich numerów i by przestali wywozić, też mam swój dom i muszę słono płacić za wywóz śmieci, i nikt mnie nie pyta czy mam ochotę czy nie

Lepiej jak podrzucają niż mają je wywalać do rowów

Śmieci i nasz stosunek Polaków to tego problemu to jak temat rzeka. Niestety większości z nas brak podstawowych zasad kultury i poszanowania pracy innych. Za to ile złośliwości aby podrzycić g..o sąsiadowi, bo myślę że część społeczeństwa robi to aby tylko dokuczyć bliźniemu, a nie przez oszczędność paru groszy. Nie zależy to ani od wykształcenia, statutu materialego (sam widziałem jak w Szczuczynie do kontenera przy Biedronce śmiecie wyrzucała rodzina lekarska przy okazji robienia zakupów), czy pochodzenia. Bo części z nas stać zapewnie na kupno pojemnika czy kontenera i podpisanie umowy z firmą. Niestety kłania się tu znów problem wychowania dziecka od najmłodszych lat i sprawa przysłowiowego papierka od cukierta. Jak mama lub tata uczy pociechę gdzie ma go wrzucić, czy pod nogi, może za najbliższy płot, czy do kosza na śmieci. Niestety brak nam zwyczajnie kultury i niestety dotyczy to większości, a próba zwrócenia uwagi kończy się draką i niewybrednymi epitetami.

wywóz 1-go pojemnika kosztuje 8zł.czy jeżdzenie po mieście i szukanie blokowego śmietnika jest kalkulacją ? ocenę zostawiam wszystkim do przemyślenia.....


A może by tak zdjecia robić?

a co z segregowaniem smieci?!... na pewno nie na wszystkich osieldach domkow jednorodzinnych ( o ile wogóle) stoją kontenery wydzielone na poszczególne odpady. Jedyna opcja jest odnoszenie smieci to kontenerow umieszczonych przy blokach ... pozostawiane wlascicielom wlasciwe worki na takowe odpady sa jedynie pozostawione, gorzej z ich odbieraniem przez sluzby porzadkowe ... i moze to tez wina wlascicieli domkow jednorodzinnych ?!

obawiam sie ,ze ja tez moge byc postrzegana jako intruz wyrzucajac wieksza ilosc smieci podczas wakacji wracajac z biwaku. ale tak sie nie czuje ,place to przywoze . w lesie nie zostawie jak niektórzy . szczerze tez mam dosc sępow ktorych stac na domy, a nie stac na pojemniki na smieci.

dxx jak cie nie stac na dom to sie nie uzalaj nad soba.
do ja - zanim cos palniesz sie zastanow bo ja np.mieszkam w domu ale place za wywoz i co ze place i zgodnie wywalam to maja mi robic zdjecie?? dlatego ze mieszkam w domu?? przeciez nie nosze faktur ani papierow idac do smietnika ze akurat moge tu wyrzucac smieci wiec gdyby ktos mnie posadzil o to ze nielegalnie wyrzucam to by mial sporo nieprzyjemnosci.

os. centrum non stop wyrzucane są odpadki ze sklepu Motus i myjni samochodowej i co i pstro ... oni przecież mają kwitki że wywożą im śmieci PARANOJA

gosciu z ul NowoOsiedle na Południue - wynosi spacerkiem z domu śmieci do smietnika SMLW- i tez ma wszystkich - w d...

jesteście dziwni. Nie macie chyba już o co się kłócić. O śmieci... żal. Co wam przeszkadza, jak ktoś wrzuci?? Jakie sępy - najlepiej monitoring sobie załużcie na kontenerach . Haha. Wnuczki wyrzucają - o matkooo. Straszne. Ludzie, wam chyba naprawdę się nudzi, że siedzicie i podglądacie co gdzie i kto w śmieciach siedzi.

Muszę w tym miejscu poruszyć ów probem i zająć miejce jak również przedstawić swojąrację. NIE JEST PRAWDĄ ŻE MEISZKAŃCY DOMÓW JEDNORODZINNYCH WYNOSZĄ ŚMIECI mnie dotyka to że akurat mieszkam na osiedlu szkolna i ludzie u nas nie znane osoby z widzenia dla nas podrzucają reklamówki śmieci pod nasz epłoty więc co my mamy powiedzieć? My poprostu te śmieci spod płota zbieramy i składujemy do własnych pojemników za których wywóz płacimy

Tyle gadania i nic z tego nie wychodzi. Popatrzcie jak to się robi w innych miastach. Np. w Gdyni, gdzie tego doswiadczyłem. kazdy z lokatorów bloku ma klucz od zamkniecia smietnika. Nik nie powołany nie jest w stanie otworzyć smietnika i wyrzucić smieci.
DUŻO GADANIA A PROBLEM W GRAJEWIE ZOSTAJE. ŚĄCIĄGAJCIE DOBRE WZORCE Z INNYCH MIAST I BEDZIE OK.

Nieroby blokowe wziąć się za czystość w koło swoich bloków.Ci ludzie którzy sprztają nie nadążą po Was i waszych dzieciakach sprzątać.A nie wy szukacie ,obserwujecie kto i ile wyniesie śmieci.Ja również póżnym wieczorem zawsze wynosze bo w dzień nie mam czasu-praca.Tak więc niech każdy zajmie się swoim otoczeniem 'w koło bloku' jak również domownikami.Tak jak powiedziałem---do roboty nieroby,nocne ,okienne hieny.

jak to sie mówi to sa własnie ludzie wyszej strefy oni moga wszystko a ty szaraczku siec i milcz

milionerzy a szkoda im 9 zł miesiecznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Do Damiana -- nie obrażaj nas ludzi z domków własnościowych.Ja płacę za korzystanie ze śmietnika na osiedlu 20 zł. a nie jak piszesz 9. I to właśnie niewiedza.A wyrzucam napewno nie więcej niż lokatorzy z bloków.I kto tu za kogo płaci?

bardzo dobrze, moze ktos wezmie sie za to w koncu,
sama widzialam jak ludzie z wyzszych sfer idac do kosciola niosa wielkie reklamowy smieci i wyrzucaja je do smietnika przy blokach 20-21 na centrum,
dlaczego ja mam placic za kogos?

Gdzie jest moja fotka z tym osiedlowym bałaganem? Dlaczego moderator nie wyświetli prawdy?

Do wzzzzzz .Dobrze,że znajdujesz czas na pujście do kibla.Ja też pracuje i trzy minuty znajde zawsze, żeby załatwić sprawę śmieci,i nie wieczorem.CWANIACZKU!A do sprzątania wkoło bloków to są inne firmy,które płacą ludziom za sprzątanie.

Idę sobie ze sklepu "Wiktor" w kierunku szpitala, mijam blok TBS, a tu zatrzymuje się "pan" samochodem osobowym z przyczepką (na której leżało kilka worów ze śmieciami) przy śmietniku i rozładowuje ów przyczepkę....szybko i sprawnie, po czym odjeżdża. Zaznaczam iż była to godzina ok.11 w dzień.
Na tzw. bezczela.
Nie obrażajcie się moi drodzy mieszkający w domach jednorodzinnych, bo nikt nie twierdzi, że robią tak wszyscy.
Co nie zmienia faktu, iż trafiają się właśnie tacy ludzie.

Taaaaaaaaa he he a blokowcy do śmiecenia.Wstyd!!!! Jak można tak nie szanować ludzkiej pracy?Ze sprzątają inne fimy tzn. że blokowcy mogą śmiecić? a w kiblu siedze 10 min. i na śmieci w dzień nie mam czasu.:)) Zbieranina brudasów.!!!!!Sprzątać po sobie ten bałagan w koło !!Zrobiłem co chciałem,cieszę się z tego a co zostało niech firmy sprzątają.Szkoda że osoba odpowiedzialna za porządek ze spółdzielni nie przejdzie się po osiedlach-- a szkoda -- w sumie zatrudnia firmę do sprzątania to powinna i ją skontrolować,w końcu biorą zapłatę za ład i porzadek na osiedlach .A zresztą co mnie to obchodzi-wisi mi to,,,, zakopcie się w brudach.Pa :))

Skoro tak długo siedzisz w kiblu,to poprostu stosuj djetę,bo znowu ztego powodu,na oczyszczalni ścieków ludzie będo mieli więcej roboty,a ty przecież szanujesz ludzką pracę!!!!

he he o moje g...... się nie przejmuj,mam swoje szambo .Fakt szanuję swoją jak i ludzką pracę .Każde zajęcie JA tak NAZYWAM.- - - PRACA !!! -i na przekór tobie szanuję ją .Siedzieć długo w kiblu to nie znaczy dużo s........ .tępaku

Skoro tylko w ten sposób umiesz się wypowiedzieć,ubliżając komuś,to nie wątpie,w to że masz własne szambo,ale w twojej głowie,a dookoła G.... pływa

NIE DOROSŁEŚ MOJEGO P O Z I O M U !!!! :))) PA


Pracownicy Urzędu i Straz Miejska powinni wiedzieć że się sprawdza opłaty za wywóz nieczystości a nie umowy, która można zawsze wypowiedzieć

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.