sobota, 21 maja 2022

Wiadomości

Pamiętaj o odśnieżaniu

Przypominamy o obowiązku odśnieżania dachów, chodników oraz usuwaniu sopli lodowych. Zgodnie z obowiązującym prawem za niedopełnienie tego obowiązku grozi kara grzywny.

Obowiązek ten ciąży na właścicielach, zarządcach i administratorach budynków, którzy powinni spowodować usunięcie śniegu i lodu z dachów, rynien, balkonów i innych elementów budynków, tj. wszędzie tam, gdzie może to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i samego obiektu. Przypominamy również o odśnieżaniu chodników, gdyż na skutek takich zaniedbań bardzo często dochodzi do upadków, poślizgnięć, a konsekwencji do poważnych uszkodzeń ciała.

Zima nie odpuszcza, meteorolodzy ostrzegają przed falą wielkich mrozów, które nawiedzą nas tej nocy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wprowadził na północy Polski drugi stopień zagrożenia silnymi mrozami, który przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk powodujących duże straty materialne, a nawet zagrożenie życia.

Stan alarmowy obowiązuje w województwie pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Najgorzej będzie na północnym wschodzi Polski i w kotlinach górskich - tam termometry wskażą nawet -20 stopni Celsjusza.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.