Kultura i rozrywka

Olimpiada Finansowa (LO)


17 listopada 2010 r. odbyły się w Białymstoku eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji. Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Grajewie reprezentowali: Mariusz Sulewski i Adam Wądołkowski. Olimpiada ma zasięg ogólnokrajowy i jest organizowana w formie trzystopniowych zawodów: szkolny, okręgowy,  centralny.

W eliminacjach okręgowych wzięło udział 455 najlepszych uczestników, wyłonionych w zawodach szkolnych spośród 14113 zawodników z 763 szkół z całej Polski.

Nasi uczniowie ostatecznie zajęli następujące miejsca:
Mariusz Sulewski – VI miejsce w województwie
Adam Wądołkowski – VII miejsce w województwie.

Warto podkreślić, iż nasze Liceum było jedyną szkołą z powiatu grajewskiego, która miała swoją dwuosobową reprezentację w gronie 12 uczniów, z  zaledwie sześciu szkół z województwa podlaskiego (LO Grajewo, I LO Łomża, I LO Białystok, Społeczne LO Białystok, TE Białystok, Technikum nr 6 Łomża). Wszyscy uczestnicy eliminacji okręgowych zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami.

Etap okręgowy - polegał na tym, iż uczniowie rozwiązali test wiedzy, który składał się z 30 pytań zamkniętych oraz wzięli udział w rozgrywkach anglojęzycznej gry Banks in Action symulującej zarządzanie bankiem komercyjnym. Celem gry było takie zarządzanie swoim bankiem, by osiągnął on jak najlepsze wyniki na wirtualnym rynku.
Olimpiada Wiedzy o Finansach - Banki w Akcji została zarejestrowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i znajduje się w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej.

Organizatorzy Olimpiady: Wyższe Szkoły Bankowe, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Narodowy Bank Polski oraz Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
Mariuszowi i Adamowi serdecznie gratulujemy -  opiekun merytoryczny  Krystyna Wyłuda

niedziela, 29 maja 2022

ROCK NA BAGNIE JUŻ ZA MIESIĄC!

niedziela, 29 maja 2022

Wieści z Wojewodzina

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.