wtorek, 28 maja 2024

Kultura i rozrywka

Nowy "Zapis"

Ukazał się właśnie piętnasty numer „Grajewskich Zeszytów Historycznych - Zapis”. Choć ukazuje się on z pewnym opóźnieniem, to fakt ten niezmiernie nas cieszy, tym bardziej, że w obecnych realiach rynkowych wydawanie takiego kwartalnika nie jest sprawą łatwą.

Numer ten poświęcony jest materiałom dotyczącym historii Ziemi Grajewskiej. Znajdą w nim Państwo m.in. krótki rys historyczny Rajgrodu, artykuł dotyczący grajewskiego rzemiosła w okresie międzywojennym. W materiałach wspomnieniowych prezentujemy wspomnienia Marii Zaleskiej - pierwszej powojennej dyrektorki gimnazjum w Grajewie.

Nie zabrakło również miejsca na opis kolejnego dworu z terenu powiatu oraz na materiał o naszym jakże swojskim bocianie. W dziale materiałów źródłowych tym razem opisy miast powiatu szczuczyńskiego z przełomu XVIII/XIX w. Na zakończenie prezentujemy dział aktualiów zawierających wydarzenia, które miały miejsce w środowisku kombatanckim i Towarzystwie Przyjaciół 9 PSK w pierwszym półroczu 2004 r.

Mamy nadzieję, że każdy z Czytelników znajdzie w naszym kwartalniku coś dla siebie.

Redaktor Naczelny
Tomasz Dudziński

poniedziałek, 27 maja 2024

Spotkanie z Krówką Matyldą

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.