niedziela, 26 maja 2024

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 4767 wyświetleń

Nowy wiadukt kolejowy w Ełku

Skrzyżowanie ul. Kolejowej z torami linii Białystok – Ełk powstało w sąsiedztwie przystanku Ełk Szyba Wschód. Wiadukt kolejowy (tunel pod torami) zastąpił dotychczasowy przejazd w poziomie szyn – kierowcy nie muszą już zatrzymywać się w tym miejscu przed rogatkami.

- Przyjęte rozwiązanie komunikacyjne usprawni ruch i poprawi dostępność w rejonie przystanku. Część prac wykończeniowych będzie jeszcze kontynuowana - informuje Tomasz Łotowski z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wiadukt nad ul. Kolejową to pierwsze bezkolizyjne skrzyżowanie oddane do użytku w mieście. Zaawansowane są także pozostałe budowy. Na koniec maja planowane jest otwarcie dla ruchu przebudowanego odcinka ul. Suwalskiej pod wiaduktem kolejowym. Obecnie wykonawca prowadzi w tym miejscu prace wykończeniowe przy nawierzchni drogowej. Postępują także roboty na budowie równoległych wiaduktów kolejowego i drogowego nad ul. Towarową – trwa budowa układu drogowego, w tym ronda.


Jest już konstrukcja mostu kolejowego nad rzeką Ełk. Wykonawca przystąpił do układania nawierzchni torowej. Na stacji Ełk toczą się prace wykończeniowe na dwóch nowych peronach oraz w tunelu pod torami.

 

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Komentarze (14)

A w Grajewie bloga ciszaaaa...

Czyli można jak się chce.

Można oczopląsu dostać obserwując ten ełcki drogowo-kolejowy horror, trasa w sam raz na odcinek specjalny rajdu samochodowego. Co to jest?

Nareszcie. Ostatnio przejeżdżałem i nie dostałem oczopląsu ani ślepoty. Grajewskie mohery już tam widzą klęski i powodzie.

Co za niecierpliwi ludzie - będzie i w Grajewie, spokojnie.

Do Janusz - jak całe jeździsz przez drogę gdzie największym wykwintnym manewrem jest jazda po rondzie to nie dziwo że dostajesz oczopląsu , to jak se Ty poradzisz na Sikorskiego jak zrobią rondo turbinowe ,zacznij już oglądać filmiki w internecie jak się poruszać po takim tworze

Ludzie dopiero co Burmistrz miał ślubowanie a wy już o wiaduktach kolejowych. Będzie i u nas spokojnie. Obiecał to zrobi, po co to pisać i być niecierpliwym.

Co tu porównywać Ełk to zawsze był inny świat, tak było za komuny, a teraz dysproporcja jeszcze się pogłębiła. Zapytajcie choćby starszych gdzie jeździli z kartkami po mięso, po buty czy po pudełko farby.

W grajewie bedzie jak sie bedzie nazywalo Nowa Wies Grajewska. Widac trzeba zmienic nazwe.

No raczej się nie doczekasz ale spokojny możesz być bo to zdrowo

Do Janka M. Ełk to inny świat?...kolego to nie nazwa tylko ludzie..I wszędzie są różni..nienormalności nie brakuje i w Ełku i w Grajewie..Tak samo jest z normalnością..wszędzie wszystkiego po połowie....tak to już jest

Janek m - to po co się męczysz w Grajewie skoro tam lepiej ,jedź mieszkaj żyj w tym innym świecie a po jakimś czasie myślę że zmienisz zdanie

A co burmistrz obecny czy poprzedni ma do wiaduktu kolejowego. Obiecywać to se on może, to PLK zrobi kolej i ten obiecany wiadukt.

PKP nie ma w planach robienia w Grajewie wiaduktu.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.