Wiadomości

  • 34 komentarzy
  • 14480 wyświetleń

Nowy plac zabaw

W Koszarówce powstał plac zabaw

Od 31 lipca 2013 roku mieszkańcy Koszarówki mogą użytkować ogrodzony, kolorowy plac zabaw, zlokalizowany na działce znajdującej się w centrum miejscowości, którego inwestorem była Gmina Grajewo. Najmłodsi mieszkańcy miejscowości mogą korzystać z certyfikowanych urządzeń m.in. huśtawki, zestawu zabawowego, bujaków, a młodzież ma możliwość gry w siatkówkę plażową na piaszczystym boisku.

Z dużą satysfakcją plac otwierał Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter, który podkreślił, że droga do powstania placu zabaw była zawiła i czasochłonna. Wójtowi zależało, żeby plac zabaw powstał w miejscu centralnym, a więc zaadoptowana została działka w centrum wsi, stanowiąca własność gminy i aplikowano o środki unijne w ramach operacji "Urządzenie placu zabaw w Koszarówce” realizowanej w obrębie działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w Osi 4. Leader w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Podczas otwarcia placu zabaw obecni byli dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcy Koszarówki, przedstawiciele lokalnego samorządu w osobach:

-         Czesława Polkowskiego – Radnego Gminy Grajewo (okręg Koszarówka),

-         Eugeniusza Gostomskiego – Sołtysa wsi Koszarówka,

-         Stanisława Szletera – Wójta Gminy Grajewo,

-         Kazimierza Grabowskiego – Sekretarza Gminy Grajewo

oraz pracownicy Urzędu Gminy Grajewo zajmujący się realizacją przedsięwzięcia.

Celem operacji  "Urządzenie placu zabaw w Koszarówce” była poprawa jakości życia mieszkańców wsi Koszarówka poprzez urządzenie i ogrodzenie placu zabaw jako miejsca integracji mieszkańców - dzieci, ich rodziców oraz młodzieży.

W ramach projektu ogrodzono działkę, zamontowano urządzenia na placu zabaw: zestaw zabawowy, bujak, huśtawka, ławka, komplet – stół i ławka, kosz na śmieci, huśtawka ważka, stojak na rowery, wykonano boisko i zamontowano zestaw do gry w siatkówkę plażową oraz nasadzono rośliny ozdobne.

Całkowity koszt urządzenia placu zabaw wyniósł 58.383,20 zł w tym:

-         25.000 zł to środki Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – małe projekty,

-         23.795 zł to środki z budżetu gminy Grajewo,

-         9.588,20 zł to wkład niepieniężny – praca własna.

Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter podczas otwarcia zwrócił się z prośbą do mieszkańców, aby wszyscy dbali o plac zabaw i reagowali na wszelkie przejawy wandalizmu i niekulturalnego zachowania.

Mieszkańcy Koszarówki z placu zabaw mogą korzystać codziennie w godzinach 9.00 - 22.00, zgodnie z obowiązującym regulaminem. Plac zabaw administrowany jest przez Gminę Grajewo i ma wyznaczonego opiekuna.


Koordynator projektu Ewelina Ajdyn - Urząd Gminy Grajewo

 


niedziela, 26 marca 2023

Jak zrobić palmę wielkanocną?

Komentarze (34)

Brawo gmin a Grajewo...nie to co te dziady w Grajewie gdzie nic sie nie robi.

lepsze niz w grajewie

w miejscowości Szymany nie ma nawet ogrodzenia co powoduje, że wypróżniają się tam wszystkie okoliczne psy. Dzieci do zabawy mają jedynie huśtawkę, zjeżdżalnie(bez przejść) oraz 2 bujaki na sprężynach. W składzie świetlicy znajduje się piłka do siatkówki, którą młodzież gra przez bramę, którą wjeżdża się do kotłowni, lecz i teraz została ona zamknięta zamknięta z powodów bezpieczeństwa, lecz jaki był tego sens skoro dzieci przeskakują górą aby tylko grać. W kątach leżą bardzo ostre kamienie i nie jedno dziecko już się o nie pokaleczyło więc co tu mówić o bezpieczeństwie. mm

Miasto trzeba przyłączyć do Gminy to może coś się w nim wybuduje

Jaki jest sens budowania nowych placów zabaw skoro stare nie są dokończone i niszczeją?

Świetnie nowy plac powstał ,piękne ogrodzenie super zabawki i plac na grę w siatkę a w Szymanach tyle lat i nie można doprosić się ogrodzenia,..

O juz zaraz do gminy połaczyc a tak grajewiaki gadacie na wies ze zacofana itd a tu sie okazuje ze wies ladniej wyglada od miasta nowe chodniki drogi place zabaw dla dzieci wodociagi szamba wszystko a wy nie macie nic a jeszce gadacie wielce obrazeni niektorzy sa nawet ze po co dla wsi po co a wlasie po to zeby pokazac ze wies tez jest piekna a nawet piekniejsza od miasta chociaz grajewa nie mozna nazwac miastem ciagle sygnalizacja sie psuje dziurawe drogi itd.

jakoś nie widziałam, żeby w Szymanach jakiekolwiek dziecko się kiedyś pokaleczyło (moje dzieci też o tym nie wspominały nigdy a chodzą tam często), więc nie wymyślajcie głupot. i nikt nie gra przez zagrodzoną bramę, bo jest tam prywatny teren... Mieszkanko jesteś jakoś źle poinformowana... narzekacie a Wasze dzieci pewnie tam przesiadują ile się tylko da... lepiej by właściciele sklepu zwrócili uwagę na swoich nietrzeźwych klientów, którzy robią swoje gdy nikogo nie ma w świetlicy. poza tym można się zawsze wyprowadzić do miasta jak tak źle jest na wsi:)

tylko ile jest placu w Szymanach a ile w Koszarówce... nawet nie ma porównania... nie od razu Rzym zbudowano drodzy państwo...

a gdzie mieszka wojt???? W koszarowce? !

dziękuję dzieci są zachwycone.

u nas na Broniewskiego nic nie ma,dzieci nawet spokojnie po trawce nie moga pochodzić bo zaraz tragedia, jedyne dyskryminowane osiedle w całym Grajewie nikogo nie obchodzi,że tu tez są dzieci

dwa lata temu nie było NIC (w Szymanach), świetlicy, placu zabaw... i też marudziłaś - Mieszkanka, a pewnie nawet dzieci nie masz, a kamienie to pozbieraj po prostu

a na Wiktoroweje to co !!!!!!!!!! jak zwykle burmistrz nie wnika a dzieci biegają po ulicach bo nie mają cgdzie się bawić !!!!

W Grajewie na Alternatywach zaspawali jedno wejście na plac zabaw i dzieci muszą skakać przez ogrodzenie

Strasznie drogie to ogrodzenie.

co do Szyman to racja ! zróbcie coś z tym w końcu. po raz załatwiają się psy, po dwa siedzi tam okoliczne tzw. "pijactwo" , po trzy nieogrodzone , a po cztery młodzież jest chętna do gry w siatkówkę ale nie ma warunków, niestety ale tak jest...

Gdzie jest sprawiedliwość.?? Koszarówka 121 osób woj. podlaskie pow. grajewski gmina Grajewo.Natomiast w m Grajewo na osiedlach : Broniewskiego ,1000 lecia ,Piaski czy Huta nie ma żadnego.Może "radni" znajdą pieniądze na rozrywkę dla dzieci.Na tych osiedlach można by było pobudować boiska do gry w piłkę.Jednak "nasze 'dzieci są przez rządzących pomijane.

Kto jest opiekunem tego placu? jakos juz widac że nie wykonuje obowiązków.

Może byście w końcu dodali inne komentarze a nie ludzie głupot się naczytają i uwierzą w to co niby poinformowani 'mieszkańcy' napiszą

a gdzie jest sołtys z Szyman?? niech weźmie się do roboty tak jak w Koszarówce :P

Z Szyman blisko do Koszarówki, a nikt nie wygoni i ruchu troche sie przyda. Pozdrawiam

Droga Mieszkanko. Gorszych głupot to nie czytałem. Jak zagrodzoną bramą można było 'wjechać do kotłowni' skoro kotłownia jest w piwnicy a piwnica nawet nie jest z tej strony co owa brama tylko prawie od frontu budynku. Poza tym chyba rowerem tam byś wjechała bo na pewno nie samochodem. I nigdy nie widziałem żeby dzieci właśnie przez tę bramę grały a tym bardziej kaleczyły się na placu zabaw. Dodatkowo zapomniałaś napisać że są jeszcze drabinki i druga huśtawka. No i oczywiście sprzęt w świetlicy. Wiadomo że każdy chciałby jak najwięcej ale niektórzy i tego nie mają. A jeśli coś Ci się tam tak bardzo nie podoba to trzymaj swoje dzieci w domu, bo moja córka lubi tam chodzić. Pozdrawiam

kto jest opiekunem tego placu?

W Szymanach rzeczywiście jest dziwnie ,bo w świetlicy jest sklep z alkoholem i piwem z jednej strony a z tyłu plac zabaw.pijący,niektórzy klną ,krzyczą .załatwiają swoje potrzeby.a z tyłu małe dzieci na huśtawkach.Co tam ma zrobić sołtys jak tego placu jest tyle co ogródka.?ogrodzenie zależy jakie ,po dwóch dniach już by było na złomie albo poniszczone. Koszarówki nie porównujcie do Szyman.tam warto było inwestować ,bo tam ludzie są inni niż w Szymanach.

Na Wiktorówce bysie przydalo a nie na tyn zadupiu!!!!!

droga Moniko ja tam żadnych zaniedbań nie widzę

fajnie , tylko czemu piasek

Pierwsze plany budowy świetlicy w Konopkach - o których mi wiadomo -miały miejsce w 2007 roku. Obecnie w owej wsi nie ma ani świetlicy, ani jakiegokolwiek placu zabaw dla dzieci - nie ma niczego!!!!!! .....Wójt pochodzi z Wojewodzina - tam coś się dzieje....

a gdzie jest sołtys wsi Kurki ? nic nie robi ;tam to dopiero zadupie

A w Grajewie za to będzie basen koło oczyszczalni!
A w Koszarówce nie...

Kochani wszedzie jest ładnie to wszystko zalezy od nas samych jak to widzoimy i jak angażujemy sie Szymany to mieszkańczy Szyman musza dbac aby poprawić wizerunek a pijak powinien byc odsuniety na leczenie, Koszarówka to wieś inteligentna i cieszą sie z nowego obiektu tak trzeba, Szymany też niech sie cieszą, a śmieci trzeba wyrzucać!

ale ja drogi asdf widze i chce wiedziec komu uwage mam zwrócić. sa chyba jakies obowiązki do wykonania to trzeba sie tym zajmowac. Martyno zadupie to jest na Wiktorówce.... dlatego tez niema placów zabaw, bloki sa zniszczone bo o zadupia sie nie dba.

Wszystko pięknie ale na zadupiu czy w centrum dzieci są takie same i wszystkie bez wyjątku chcą się bawić w godnych warunkach .Brawo Koszarówka,włodarze Grajewa również powinni wziąć się do roboty i zrobić coś dla naszych dzieciaków np: na Tysiąclecia niszczeje boisko,na którym bawią się dzieci i młodzież nie tylko z tego osiedla.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.