Warto przeczytać

Nowoczesne spawarki MIG/MAG (migomaty)

Każdy, kto kiedykolwiek zajmował się spawaniem, doskonale wie, jak ważny jest wybór odpowiednich narzędzi. Najważniejszym z nich jest spawarka MIG/MAG, znana również jako migomat. Dzięki temu, że spawarki migomaty są uniwersalne, mogą być wykorzystywane do różnych zastosowań. Stosuje się je między innymi w branży automotive, budownictwie oraz w produkcji metalurgicznej.

  • Czym charakteryzują się spawarki migomaty?
  • Specjalny program do spawania aluminium
  • Optymalna prędkość podawania drugu
  • Spawarki MIG w atrakcyjnych cenach


Wybierając wysokiej jakości spawarki MIG MAG, czego świetnym przykładem są urządzenia takich marek jak Magnum, Telwin, IDEAL oraz Weldman, można zyskać pewność, że proces spawania będzie zawsze przebiegał bez żadnych problemów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat migomatów oraz znaleźć najlepszą ofertę na spawarki MIG, zapoznaj się z poniższymi informacjami.


Czym charakteryzują się spawarki migomaty?

Przed przystąpieniem do wyboru spawarki migomat warto poznać różnice pomiędzy spawarkami MIG a MAG. Te pierwsze korzystają z gazów obojętnych do ochrony łuku spawalniczego i zapobiegania reakcji stopionego metalu z atmosferą. Z tego powodu jest to dobry wybór dla początkujących spawaczy, szczególnie jeżeli planują spawać stal nierdzewną i aluminium.

Spawarki MAG wykorzystują natomiast gazy aktywne i są stosowane głównie do spawania stali węglowej. Można wówczas uzyskać większą wytrzymałość spoin.


Specjalny program do spawania aluminium

Niektóre spawarki wyposażone są w specjalne programy i opcje, które dodatkowo ułatwiają wykonywanie prac. Przykładem takiego urządzenia jest model Magnum MIG 209 Alu Synergia, który ma program do spawania aluminium. Warto jednak mieć na uwadze, że jest to model dedykowany profesjonalistom, którzy mają już doświadczenie w procesie spawania.


Optymalna prędkość podawania drutu

Kolejną opcją, w którą może być wyposażona spawarka migomat, aby zwiększyć komfort użytkownika, jest regulowana prędkość podawania drutu. Jest to o tyle istotne, że można wówczas w pełni wykorzystać migomat spawalniczy i uzyskać doskonałą kontrolę nad całym procesem spawania. Zapobiega to również przepaleniu materiału. 


Spawarki MIG w atrakcyjnych cenach

Wysokiej jakości spawarki migomaty od najlepszych producentów można znaleźć w ofercie popularnego sklepu internetowego. Zamawiając tu półautomaty spawalnicze oraz inny asortyment można zawsze skorzystać z fachowej pomocy w doborze asortymentu. Daje to gwarancję, że nowe urządzenie będzie odpowiednie do preferowanej metody spawania.


Spawarki migomaty - Sklep internetowy Electromag

Adres firmy:  ul. 11 listopada 73, 17-300 Siemiatycze

Telefony:  +48 519 779 378; +48 797 741 458

Strona WWW:  https://electromag.pl/

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.